حمایت از ورود نوآوری شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشف و تشخیص

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در ارائه پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برای کشف و شناسایی مواد مخدر توانمند هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، راجع به همکاری‌های فی ما بین در راستای کشف علمی و فناورانه مواد مخدر با استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان داخلی دیدار و گفت وگو کردند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در ارائه پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برای کشف و شناسایی مواد مخدر توانمند هستند، گفت: از ورود فناوری و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشف، تشخیص و شناسایی حمایت می‌کنیم.

وی به ایجاد بازار برای خدمات و محصولات دانش‌بنیان ایران‌ساخت در کنترل و پیشگیری از اعتیاد تأکید کرد و ادامه داد: ظرفیت بسیار خوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است که پلیس مبارزه با مواد مخدر می‌تواند بازار خوبی برای این شرکت‌ها ایجاد کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان خوشبختانه دستاوردهای قابل توجهی داشته اند ولی بسیاری از آنها در دسترس و نیازمندی های پلیس نبوده که باید از اول ساخته شود؛ خوشبختانه توانمندی های فنی در کشور موجود است که با کمک آن می توانیم در این عرصه نیز پیشرفت کنیم.

بنابراین گزارش، در این دیدار بر استفاده از دانش و فناوری بومی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها به طوری که وابستگی در حوزه کشف، پایش و مبارزه را به پایین‌ترین حد ممکن برساند، تأکید و توافق شد.

همچنین مقدمات همکاری آزمایشگاه‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم شد.

گفتنی است، آزمایشگاه های پلیس مبارزه با مواد مخدر بیش از ۶۰۰ آزمایشگاه مجهز و ۱۲هزار تجهیز آزمایشگاهی را شبکه‌سازی کرده و ضمن ارائه خدمات آزمایشگاهی به سراسر کشور، خدمات ارائه شده در بستر خود را با تسهیلات ویژه به نخبگان، دانشگاهیان، شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران ارائه می‌دهد.

پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز علاوه بر آزمایشگاه مرکزی، در ۲۸ استان آزمایشگاه مستقل و مجهز دارد که می‌تواند با شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه، آنالیز مواد کشف شده همکاری کند.

همچنین ایجاد شرکت های دانش بنیان در زمینه توسعه تولید و تکثیر سگ های پلیس و ارتقای همکاری ها در امر تجهیزات فنی سنجش از راه دور از جمله موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

کد خبر 4791665

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha