شهردار تهران نسبت به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اهتمام داشته باشد

رییس شورای اسلامی شهر تهران در آیین افتتاح پروژه های منطقه ۲۱ گفت: یکی از مصادیق عملگرایی مدیران، تکمیل پروژه های نیمه تمام است، از شهردار می‌خواهم نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در جریان افتتاح ۴۸ پروژه مدیریت شهری در منطقه ۲۱ با یادآوری فرصت اندک باقی مانده پیش روی مدیریت شهری اظهار داشت: امروز که در اواخر پاییز ۹۸ هستیم، ۶۰  درصد فرصت این دوره مدیریت شهری به اتمام رسیده است و باید برای استفاده از مدت باقیمانده، برنامه عملیاتی تحقق پذیر و عملگرایانه ای داشت.

هاشمی با بیان این نکته که وقتی صحبت از برنامه می شود، ذهنیت افراد به سوی مطالعات پیچیده می رود در حالیکه برنامه، راه و روش رسیدن به اهداف است و برای مدیریت شهری، اهداف به خصوص در سطح منطقه و محله تقریبا مشخص است، تاکید کرد: در مقابل برنامه محوری، روزمرگی قرار دارد که بزرگترین آسیب امروز مدیریت شهری است، اینکه ما بودجه کافی نداریم یا زمان و شرایط اقدامات بزرگ و موثر در فضای فعلی وجود ندارد، توجیهات قابل قبولی برای یک مدیر اجرایی نیست.

وی ادامه داد: با واقع گرایی و عملگرایی می توان روزمرگی و ناامیدی را به حاشیه راند، اینکه قدر فرصتها را بدانیم و خطر ناامید کردن شهروندان از بهبود شرایط و حل مسائل و مشکلات را به درستی درک کنیم باعث می شود که در همین شرایط هم بتوانیم اهداف تحقق پذیر برای خود تعریف کنیم و با عملگرایی ، نه همه مشکلات بلکه بخشی از آنها را حل کنیم.

به اعتقاد رییس شورای شهر تهران، حل بسیاری از مسائل مردم نیاز به بودجه خاص یا زمان طولانی ندارد، بلکه اراده و جسارت مدیران را می طلبد.

وی یکی از دلایل محافظه کاری و روزمرگی مدیران را ترس از تشکیل پرونده برای آنان دانست و افزود: این نگرانی باعث می شود تا مدیر تصمیم گیری نکند و مسائل را برای نفر بعد از خود به ارث بگذارد.

محسن هاشمی افزود: البته با سیاستهای جدید دستگاه قضایی و دستور رییس محترم قوه قضاییه انتظار ما این است که رویکرد پرونده سازی برای مدیران اجرایی به گره گشایی تغییر یابد و مدیران بدانند در صورتی که با حسن نیت و براساس مشکلات و شرایط خاص کشور تصمیمی برای حل مسائل مردم و ایجاد رونق و اشتغال گرفتند، به جای تشویق ،مواخذه نمی شوند.

وی تاکید کرد: اما انتظار ما از مدیران اجرایی نیز پذیرش ریسک است، اگر مدیری برای تصمیمی که درست و به صلاح جامعه می داند، شجاعت پذیرش ریسک را ندارد، بهتر است مسئولیت اجرایی را رها کند و به فعالیتهای علمی یا خصوصی بپردازد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نباید رویکرد پاسکاری مسائل و فرافکنی مشکلات بین مدیران موجب سرگردانی مردم و باقی ماندن مشکلات شود، اظهار داشت:  به همین خاطر از همه مدیران شهری انتظار داریم با شجاعت تصمیم درست را بگیرند و از کار مردم گره گشایی کنند.

وی در ادامه سخنانش خاطر نشان ساخت: یکی از مصادیق عملگرایی مدیران، تکمیل پروژه های نیمه تمام است، پایانه شرق، مجموعه فرهنگی صبا، تونل و پلازای امیرکبیر نمونه هایی از پروژه های نیمه تمامی هستند که با وجود پیشرفت بالا، نیازمند اراده و پیگیری جدی مدیران شهرداری برای تکمیل و بهره برداری هستند که از شهردار محترم می خواهم نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشد، البته در کنار این موضوع ، پروژه های موفقی هم هستند مانند همین روگذری که امروز در جاده مخصوص کرج افتتاح می کنیم که در همین دوره آغاز و به بهره برداری رسید که جای تشکر از شهردار منطقه دارد.

کد خبر 4794043

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =