متقاضیان صدور گذرنامه مراقب افراد جاعل باشند

معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت از ضبط گذرنامه و مدارک یکی از متقاضیان صدور گذرنامه خبر داد و گفت: این متهم سعی داشت با کارت پایان خدمت جعلی، گذرنامه بگیرد که شناسایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی مرادی در تشریح این خبر اظهار کرد: روز گذشته فردی برای پیگیری گذرنامه خود به معاونت مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی مراجعه که در بررسی‌های انجام شده، مشخص شد این فرد در سال ۱۳۹۱ با ارائه کارت معافیت جعلی گذرنامه دریافت کرده است، لذا گذرنامه وی ضبط و پرونده‌ای در همین خصوص تشکیل و به دادسرای ناحیه ۶ تهران ارسال شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم پس از رویارویی با افسر پرونده علیرغم این که در ابتدا منکر همه چیز بود مدعی بود، از جعلی بودن کارت پایان خدمت خود خبر ندارد، که در نهایت لب به اعتراف گشود و گفت که در سال ۹۱ با پرداخت ۱۵۰ میلیون ریال پول نقد به یک جاعل اسناد دولتی، اقدام به دریافت کارت پایان خدمت کرده و در همان سال موفق شده گذرنامه خود را بگیرد.

وی تصریح کرد: متهم به جرم استفاده از کارت جعلی، به مرجع قضائی معرفی شد و تلاش برای شناسایی و دستگیری جاعل کارت مذکور ادامه دارد.

سرهنگ مرادی خاطر نشان کرد: تا سال ۹۴ دریافت کلیه مدارک برای اخذ گذرنامه بصورت دستی بوده و از آن تاریخ به بعد با تمهیداتی که اندیشیده شد، در راستای تفکیک اسناد جعلی از واقعی، این روال به صورت سیستمی انجام می‌پذیرد و متقاضیان برای تمدید و یا تعویض گذرنامه خود نیازمند تأییدیه سیستمی کارت پایان خدمت و یا معافیت از سازمان نظام وظیفه می‌باشند.

وی اضافه کرد: شهروندان مراقب افراد جاعل باشند و هرگونه مدرکی که به نظرشان مشکوک است را سریعاً به پلیس گزارش داده چرا که پلیس با هماهنگی دستگاه قضائی با کلیه افرادی که از راه غیرقانونی و جعل مدارک هویتی مبادرت به تحصیل اسناد مسافرتی کنند برخورد خواهد کرد.

معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پایان بیان داشت: مسافرت با گذرنامه جعلی علاوه بر اینکه در کشور مقصد پیگیری قانونی دارد، موجب سیر مراحل قضائی در کشور ایران نیز خواهد شد که در این مسیر، مسافران علاوه بر تحمل کردن خسارت‌های مادی، دچار آسیب‌های روحی و روانی خواهند شد.

کد خبر 4807600

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =