ترورسلیمانی نقض حقوق‌بشر است/جبهه گسترده‌ علیه آمریکا شکل می‌گیرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ترور قاسم سلیمانی نقض آشکار حقوق بشر است و مجامع بین المللی باید این موضوع را پیگیری کنند.

احد آزادیخواه عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد ترور سردار شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک نظامی عالیرتبه و به صورت قانونی و بنا بر ضوابط و مقررات حقوقی بین المللی در حال ارائه خدمات مستشاری و مشاوره‌ای به دولت عراق بود و بدون هیچ توجیه و دلیل منطقی و حقوقی، در حال مأموریت توسط پنتاگون به شهادت رسید.

وی با اشاره به اینکه پنتاگون رسماً اعلام کرد که با دستور ترامپ این ترور را انجام داده است، ادامه داد: اقدام آمریکا در ترور قاسم سلیمانی نقض آشکار حقوق بشر است و همه مجامع بین المللی باید این موضوع را پیگیری کرده و به صورت جدی و قاطعانه با عاملان این مساله برخورد کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت محاکمه مقامات آمریکا در دادگاه‌های بین المللی تصریح کرد: مقامات آمریکا به دلیل مرتکب شدن این جنایت باید محاکمه شوند تا از تکرار این خونریزی‌ها خودداری کنند اما اگر با آنان برخورد نشود از ترامپ و دیگر مقامات آمریکا بعید نیست که با این اقدام، به دنبال یک جریان سازی بزرگ ضدبشری در منطقه باشند.

آزادی خواه با بیان اینکه مقامات آمریکا باید تبعات این اقدام شوم را بپذیرند و منتظر پاسخ ایران باشند، گفت: ما قطعاً انتقام سختی از عاملان شهادت حاج قاسم سلیمانی خواهیم گرفت و دشمنان به زعم خودشان تصور کردند که با شهادت قاسم سلیمانی تفکر وی از بین می‌رود اما بدانند که تفکر قاسم سلیمانی که تفکر انقلابی گری، آزادی خواهی و استکبار ستیزی است، بیش از پیش در منطقه تبلور پیدا خواهد کرد و تفکر و راه وی ادامه خواهد یافت.

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا باید منتظر انتقام سختی باشد تا درس عبرتی برای آنان شود و دیگر از این دست اقدامات در منطقه ما انجام ندهند.

آزادی خواه با اشاره به اینکه این واقعه باعث تقویت جبهه مقاومت و وحدت میان مسلمانان جهان خواهد شد، گفت: برخی از شخصیت‌های منطقه نسبت به خوی جنایتکارانه آمریکا شک و شبهه داشتند که با به شهادت رسیدن حاج قاسم سلیمانی برای همگان محرز شد که آمریکایی‌ها جنایتکار هستند و بر این اساس قطعاً جبهه گسترده ای علیه آمریکا در منطقه شکل خواهد گرفت و قطعاً آنان با عزمی جدی تر علیه استکبار، صهیونیست‌ها و تروریست‌های بین المللی قد علم می‌کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تفکر قاسم سلیمانی هیچ گاه از بین نمی‌رود بلکه روز به روز گسترده‌تر می‌شود و استمرار این تفکر در ایران و جهان برای همه ما تضمین شده است.

کد خبر 4815268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =