برای تامین مالی پروژه ها باید از ابزارهای نوین استفاده کرد

معاون وزارت صمت گفت: در سازمان‌ها باید یک نگاه نو و جدید در بخش تأمین مالی شکل بگیرد و از ابزارهای نوین در جهت پروژه‌ها استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در جلسه با معاونین برنامه‌ریزی سازمان‌های تابعه وزارتخانه گفت: کشور با محدودیت‌های مالی و بودجه‌ای مواجه است و ما بر این اساس باید یک اولویت بندی در برنامه‌ها داشته باشیم. در کنار همه اقدامات و پیگیری‌هایی که برای بخش تولید و تجارت انجام می‌شود، برای ۴۰ پروژه اصلی، یک کارگروه ویژه تشکیل می‌شود که با تمام توان برای تأمین مالی آن اقدام شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت ادامه داد: در برنامه‌های تدوین شده برای سال جدید که بصورت رسمی نیز ابلاغ شده است، بصورت شفاف و دقیق پروژه‌های عملیاتی هر سازمان مشخص شده و همه دستگاه‌های تابعه وزارتخانه در کنار وظایف و اقدامات خود باید این پروژه‌ها را به‌صورت ویژه پیگیری و برای تحقق آن تلاش کنند.

لزوم بکارگیری ابزارهای نوین تأمین مالی

زرندی با اشاره به لزوم به کارگیری ابزارهای نو در تأمین مالی پروژه‌ها، گفت: نباید فقط نگاهمان به بودجه باشد، نیاز است در سازمان‌ها یک نگاه نو و جدید در بخش تأمین مالی شکل بگیرد و از ابزارهای نوین در جهت پروژه‌ها استفاده شود.

وی ادامه داد: در برنامه‌های سال ۹۹ الزامات تحقق آن را مشخص کرده‌ایم که یکی از مهمترین بخش این الزامات تأمین مالی است. امید داریم سیستم بانکی همراهی بیشتری با بخش صنعت، معدن و تجارت داشته باشند. اگر می‌خواهیم جهش تولید اتفاق بیفتاد باید در همه دستگاه‌های اجرایی و خصوصاً سیستم پولی کشور تغییر جهت در حمایت از تولید روی دهد وگرنه با رویه‌های گذشته نمی‌توان به اهداف رسید.

کد خبر 4898839

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha