هر ۱۰ روز یک بار یکی از آثار تاریخی تهران تخریب می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: حدوداً هر ۱۰ روز یک بار خبر تخریب یکی از آثار ارزشمند شهر تهران را می شنویم و در مقابل این سستی و بی عملی در حال انجام، نیاز به یک عزم جدی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اعطا در دویست و هفتادمین جلسه شورای شهر طی تذکری گفت: سال گذشته شورای شهر مصوبه‌ای مبنی بر الزام شهرداری به ارائه لایحه حفاظت از میراث معاصر تهران را داشت که به موجب آن مقرر شده بود که در بازه زمانی دو ماهه لایحه‌ای با رویکردهای مقرر شده سیاست‌های مالی و غیره اعمال شود.

وی افزود: اخیراً اقداماتی در معاونت شهرسازی شهرداری در این باره در حال انجام است اما آنچه مشهود است، آن است که با سرعت پیش رو، این کار در این دوره به سرانجام نخواهد رسید.

سخنگوی شورای شهر تصریح کرد: این موضوع بر مبنای یکی از راهبردهای طرح جامع تهران برای لزوم حفاظت از آثار تاریخی و معاصر شهر است و برند آقای حناچی نیز همین موارد است. این باعث شگفتی است که در این دوره با این موضوع با اولویت دست چندم برخورد می‌شود.

اعطا اظهار داشت: حدوداً هر ۱۰ روز یک بار خبر تخریب یکی از آثار ارزشمند شهر تهران را می‌شنویم و در مقابل این سستی و بی عملی در حال انجام، نیاز به یک عزم جدی است. در غیر این صورت این مدت باقی مانده نیز سپری می‌شود و این مصوبه نیز به بایگانی مصوبات ۲۰ سال اخیر شوراها می‌پیوندد.

وی تاکید کرد: در رابطه با این کار نباید تعلل شود و شخص شهردار نیز باید آن را پیگیری کند.

کد خبر 5140912

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha