زیلوی میبد و خرمای پیارم حاجی آباد هرمزگان تجاری سازی می‌شوند

دو محصول «زیلوی میبد» و «خرمای پیارم حاجی آباد هرمزگان» بر اساس معیارها و استانداردهای کارشناسی شده، برای دریافت کمک های فنی پروژه در طول دو سال آتی انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه اجرای سند همکاری مشترک ۴ ساله میان مرکز مالکیت معنوی و مؤسسه فدرال مالکیت معنوی سوئیس، نشستی با هدف معرفی دو محصول نشانه جغرافیایی پایلوت در راستای اجرای نخستین سیستم مدیریت نشانه‌های جغرافیایی در ایران با حضور سید محمد علی میرطاهری، رئیس مرکز مالکیت معنوی و نمایندگانی از وزارتخانه‌های صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی؛ تعاون، کار، و رفاه اجتماعی؛ صنعت، معدن و تجارت؛ و جهاد کشاورزی و همچنین کارشناسان و مدیران پروژه یادشده به صورت مجازی برگزار شد.

رئیس مرکز مالکیت معنوی پشتیبانی از تولید و کمک به تولید کنندگان و نقش قوه قضائیه در این زمینه و همچنین تأکیدات ریاست قوه قضائیه و اظهارات رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مقوله تولید را مورد اشاره قرار داد.

وی از آغاز رسمی سال دوم پروژه مشترک مالکیت معنوی ایران و سوئیس و با برشمردن فعالیت‌های صورت گرفته در سال نخست پروژه، ابراز خرسندی کرد.

میرطاهری با بیان اینکه این پروژه برگ زرین دیگری از فعالیت‌های متعدد مرکز مالکیت معنوی از گذشته تا کنون بوده است، ابراز امیدواری کرد که فعالیت‌های پروژه در محور کمک به تجاری سازی نشانه‌های جغرافیایی ثبت شده کشورمان مثل گذشته با سرعت ادامه یافته تا به زودی شاهد نتایج مؤثر آن برای تولیدکنندگان و تجار حوزه‌های مربوطه باشیم.

در ادامه این نشست، آقای پاسکال برناردونی، کارشناس بین المللی پروژه، به توضیح فرآیند بررسی ۲۷ نشانه جغرافیایی ثبت شده کشورمان در سیستم لیسبون و انتخاب نهایی دو محصول «زیلوی میبد» و «خرمای پیارم حاجی آباد هرمزگان» بر اساس معیارها و استانداردهای کارشناسی شده، برای دریافت کمک‌های فنی پروژه در طول دو سال آتی پرداخت.

با معرفی رسمی دو محصول یادشده به عنوان محصولات اجرای پایلوت سیستم مدیریت نشانه‌های جغرافیایی در ایران و اعلام موافقت وزارتخانه‌های مربوطه، مراحل بعدی فرایند تجاری سازی این محصولات از ماه آینده آغاز خواهد گردید.

کد خبر 5215237

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =