هزینه‌های هنگفتی نیز برای براندازی حجاب زن ایرانی می‌شود

چهل و سومین و چهل و چهارمین قسمت فصل سوم برنامه چراغ یکشنبه ۱۹ و سه شنبه ۲۱ دی ماه بروی آنتن شبکه ۵ سیما می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و سومین و چهل و چهارمین قسمت فصل سوم برنامه چراغ یکشنبه ۱۹ و سه شنبه ۲۱ دی ماه بروی آنتن شبکه ۵ سیما می‌رود. طبق روال فصل سوم برنامه که هر هفته یکی از چالش‌ها و مسائل جدی شبکه مسائل عفاف و حجاب مورد بررسی قرار می‌گیرد، این هفته نیز برنامه چراغ چالش جدیدی را مورد بررسی قرار داده که عبارتست از وضعیت رعایت عفاف و حجاب، امروز در کشور ما چگونه است؟

چالش این هفته با حضور میهمانان ارجمند «مهسا تدین سعدی» قاضی، استاد دانشگاه، مشاور قضائی دادگستری و دادیار خانواده و «مهری طالبی دارستانی» کارشناس زن و خانواده و دانشجوی دکترای مطالعات زنان، یکی از بانوان فعال کارهای جهادی و همچنین از فعالان حوزه‌ی فضای مجازی، خواهد بود.

تدین سعدی با اشاره به وضعیت فعلی عفاف و حجاب در کشور گفت: هر مسأله ای علاوه بر لایه‌ی بیرونی که عموماً همه افراد قادر به دیدن و درک آن هستند، لایه‌ی عمیق‌تر و پنهانی نیز دارد که هر کسی نمی‌تواند آن را درک کند و بفهمد. در مسأله عفاف و حجاب و لزوم رعایت حد و حدود در روابط اجتماعی و یا حتی خانوادگی در میان زنان و مردان هم علت اهمیت و ضرورت درک و رعایت آن به دلیل وجود آثاری است که در پی دارد. به عبارتی اکثر مردم ظاهر را می‌بینند و از آثار سو و مخرب عدم رعایت پوشش و رفتارهای عفیفانه غافل هستند. حضور در دادگاه‌های خانواده و پرونده‌های قضائی بیشمار و آسیب‌های متعددی که امروزه گریبان گیر خانواده و به تبع آن جامعه می‌شود، حاکی از اهمیت این مسائل و لزوم فرهنگسازی در این زمینه است.

 هزینه‌های هنگفتی نیز برای براندازی حجاب زن ایرانی می‌شود

طالبی نیز با اشاره به وضعیت کنونی عفاف و حجاب در کشور گفت: امروزه هجمه‌های زیادی در سطح جهان نسبت به مساله عفاف و حجاب می‌شود و هزینه‌های هنگفتی نیز برای براندازی حجاب زن ایرانی می‌شود، با این وجود زنان ایرانی بر فطرت پاک و حیامند خود ایستاده اند و پیرو فرهنگ عفاف و حجاب بوده و به شدت دنبال حفظ این مسئله هستند هر چند برخی از بانوان در ظاهر، التزام عملی را در حد شرعی و مطلوب حفظ نکرده اند. بی تردید نظام اجتماع، نظام منفعت هاست. برای کم کردن تعارض منفعت‌ها در اجتماع، باید محدودیت‌هایی اعمال و قوانینی وضع شود. اگر حدود و قوانین نباشد، قطعاً با تعارض منافع، بشر دچار چالش‌های جدی خواهد شد و در آن صورت دیگر همانند انسان نمی‌تواند زندگی کند؛ زیرا هر کسی دستیابی به منافع خود را در اولویت قرار خواهد داد. بنابراین قوانین برای رفع آسیب‌های حاصل از تعارض منافع فردی هر یک از افراد اجتماع وضع می‌شود.

لازم بذکر است برنامه چراغ، به تهیه کنندگی مصطفی هیودی و سردبیری محمدحسن زمان وزیری و نویسندگی نعیمه اسلاملو کاری از گروه اجتماعی شبکه ۵ سیما است و فصل سوم آن در ۵۲ قسمت تهیه و یکشنبه و سه شنبه هر هفته حوالی ساعت ۱۰ شب بروی آنتن می‌رود و دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح بازپخش می‌گردد.

برای شرکت در نظرسنجی برنامه، نظرات و پاسخ خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۵۴۷ ارسال فرمائید.

کد خبر 5394634

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha