«کبوتر کاغذی» به زودی روانه بازار نشر می شود

کتاب «کبوتر کاغذی» نوشته لیلا مدرس پور توسط انتشارات کتاب جمکران به زودی روانه بازار نشر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «کبوتر کاغذی» نوشته لیلا مدرس پور با تصویرگری تکتم ملانوروزی به زودی توسط انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر می‌شود.

ارتباط با اهل بیت (ع) و به ویژه ارتباط با امام زمان (عج) نیاز اساسی بشر امروزی است. ارتباط با کسانی که راه ارتباط با خالق بشرند و به واسطه آنهاست که زمین و اهلش پابرجا هستند. یکی از راه‌های ارتباط توصیه شده با امام زمان (عج) نوشتن نامه و عریضه است برای آن آقای مهربان.

نویسنده به سراغ این سوژه رفته و برای گروه سنی کودک و نوجوان کتابی نوشته از مأمور هایی کاغذی که وظیفه‌شان رساندن نامه‌های آدم‌های منتظر و امیدوار به آقای خوبی‌هاست. نامه‌هایی که حرف‌های بسیاری در دل‌هایشان نوشته شده است و «کبوتر کاغذی» هم قاصد نامه دخترکی است از شهری خشک برای مرد بارانی تا از او بخواهد باران را بر روی شهر تشنه و خشکشان بفرستد. مردی که به واسطه او و خانواده‌اش باران‌ها می بارند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«کبوتر کاغذی پایین و پایین‌تر آمد و آرام، کنار نرگس روی زمین فرود آمد. نامه را روی زمین گذاشت و به چشمه خیره شد. نرگس لحظه‌ای بعد پرسید: «اگر این بار هم مرد بارانی نامه‌ام را نخواند چه؟» و اشک توی چشم‌هایش جمع شد.

کبوتر کاغذی گفت: «می‌خواند؛ من مطمئن هستم. مگر نشنیدی بی‌بی گفت اگر از ته دل دعا کنیم، حتماً مستجاب می‌شود؟ تازه پروانۀ رنگین‌کمانی هم همین را گفت.»
نرگس، حرف‌های کبوتر کاغذی را که شنید، لبخند کمرنگی زد. آرام، نامه را برداشت. چشم‌هایش را بست و زیر لب چیزی گفت. اشک‌هایش روی گونه‌های لاغرش چکید. نامه را توی آب گذاشت.»

این کتاب با در صد صفحه گلاسه و رنگی به زودی روانه بازار نشر می‌شود.

کد خبر 5632941

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha