رونمایی از طرح مثبت تجربه در بهاباد

یزد- مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: طرح مثبت تجربه با مشارکت بین بسیج سازندگی بهاباد و سازمان بهزیستی با هدف ارائه خدمات متنوع به جامعه هدف در این شهرستان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا ابهت، صبح امروز در مراسم امضای تفاهم نامه و رونمایی از طرح تجربه و همکاری با بسیج سازندگی اظهار داشت: مثبت تجربه در واقع به معنی تفکر جهادی، راهی برای بهتر زیستن است که در این زمینه تفاهم نامه مشترکی بین اداره بهزیستی بهاباد و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان به امضا رسید.

وی در مورد امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه فی مابین بهزیستی، بسیج سازندگی و کانون مراکز مثبت زندگی گفت: این تفاهم نامه با موضوع ارتقای توانمندی های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و معیشتی خانواده‌های تحت پوشش مراکز مثبت زندگی بهزیستی در شهرستان بهاباد امضاء شد.

ابهت، ضرورت تعامل مراکز مثبت زندگی بهزیستی با گروه های جهادی را یادآور شد و گفت: گروه های جهادی با ارائه فعالیت ها و خدمات تخصصی در راستای مردمی سازی فعالیت های دولت گام های خوبی برداشته اند و گروه های جهادی درمان، آموزش و مسکن برخی از اقدامات تخصصی آنهاست.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به تعهدات بهزیستی در این تفاهم نامه گفت: نظارت بر اجرای تفاهم نامه توسط ادارات بهزیستی شهرستان ها در کل استان، شناسائی موانع و اقدام لازم جهت رفع آنها بمنظور اجرای بهینه مفاد تفاهم نامه و برنامه‌ریزی جهت بازدیدهای مشترک طرفین تفاهم نامه از طرح ها و اقدامات اجرا شده و نتایج حاصله از جمله تعهدات بهزیستی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد هم دراین جلسه ضمن تبریک چهل وچهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و ایام الله دهه مبارک فجر شناسایی ظرفیت ها و نقاط قوت جامعه هدف بهزیستی و تقویت آنها در خصوص تعهدات بسیج سازندگی گفت: تدوین محتوای فرهنگی و آموزشی بمنظور فرهنگ سازی و نهادینه نمودن روحیه تفکر، تعامل و تلاش جهادی در جهت پیشرفت همه جانبه در زندگی برای گروه های هدف بهزیستی برعهده بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج بهاباد است.

محمدرضا قاسمی بهابادی کمک به تامین نیازهای بهداشتی و درمانی خانواده های تحت پوشش مراکز و ارائه بسته های معیشتی به خانواده های آنان با معرفی سازمان بهزیستی را از دیگر تعهدات بسیج سازندگی در این تفاهم نامه ذکر کرد.

وی بیان داشت: گروه‌های جهادی و پرسنل ناحیه مقاومت بسیج بهاباد برای کمک به افراد نیازمند زمان و ساعت نمی‌شناسند و با نیت خیر پای کار هستند و انشاءالله این تفاهم نامه با همکاری همه ما، شروعی برای شناسایی وگرفتن دست همه نیازمندان باشد.

قاسمی با اشاره به طراحی و اجرای اردوهای فرهنگی برای نهادینه شدن فرهنگ کار و تلاش جهادی و روحیه ایثارگری در جامعه‌ی هدف بهزیستی، گفت: فراهم سازی امکان استفاده رایگان از فضاها و امکانات فرهنگی، آموزشی، ورزشی، درمانی و غیره برای اطفال، نوجوانان و بانوان معرفی شده از سوی مراکز مثبت زندگی بهزیستی یکی دیگر از تعهدات بسیج سازندگی در این تفاهم‌نامه است.

وی در خصوص اجرای طرح های ساخت و بهسازی و تعمیر مسکن معلولین و مددجویان بهزیستی توسط بسیج سازندگی، گفت: تعامل و همکاری طرفین در اجرای طرح های مناسب سازی منازل توانخواهان و معابر شهری برای سهولت دسترسی افراد دارای معلولیت است

طرح مثبت تجربه طرحی است با شعار «تفکر جهادی راه بهتر زیستن» که با همکاری اداره بهزیستی، بسیج سازندگی و مراکز مثبت زندگی برای بهتر کمک کردن به مددجویان بهزیستی و افراد نیازمند به کمک اجرا می‌شود.

آیین امضاء تفاهم نامه و رونمایی از طرح «+ تجربه» با شعار تفکر جهادی راه بهتر زیستن به منظور تعامل و همکاری فیمابین بهزیستی، مراکز مثبت زندگی و بسیج سازندگی بهاباد در اداره بهزیستی این شهرستان برگزار شد.

کد خبر 5702914

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha