سيد حسن عباسي عضو كميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به جلسه عصر ديروز اين كميسيون گفت: بحث و تبادل نظر اعضا در خصوص تشكيل كميته امر به معروف و نهي از منكر علاوه بر كميته هاي پنج گانه اين كميسيون به نتيجه نرسيد و تصميم گيري نهايي در اين باره به جلسه آينده موكول شد.

اين عضو كميسيون فرهنگي مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلماني"مهر" افزود: در جلسه ديروز بر اساس ماده 48 آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي كميته هاي فرعي كميسيون فرهنگي تعيين شد.

نماينده دليجان و محلات با اعلام اينكه كميته هاي فرهنگ و هنر، ارشاد و تبليغات اسلامي، جوانان و تربيت بدني، زنان و خانواده و رسانه هاي گروهي و ارتباطات جمعي 5 كميته فرعي  كميسيون فرهنگي هستند، گفت: برخي اعضا با هدف اشاعه و حاكم كردن فرهنگ اصيل اسلامي و ملي و مقابله با آسيب هاي فرهنگي و توسعه ارزشهاي اسلامي، پيشنهاد تشكيل كميته امر به معروف و نهي از منكر را ارايه كرده اند كه در جلسه گذشته بحث و تبادل نظر در اين باره صورت گرفت اما به نتيجه نرسيد و در جلسه آينده در اين زمينه راي گيري خواهد شد.

سيد حسن عباسي با بيان اينكه هر كميته يك رييس، يك نايب رييس و يك منشي دارد كه توسط اعضاي همان كميته انتخاب مي شوند گفت: در جلسه آينده همچنين قرار است اعضاي كميته هاي 5 گانه و همچنين هيات رييسه آنها انتخاب شوند.

نماينده دليجان و محلات حوزه فعاليت كميته هاي پنج گانه فرعي كميسيون فرهنگي مجلس را بدين شرح اعلام كرد:

كميته فرهنگ و هنر :  معاونت هنري - سينمايي و فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و اوقاف
كميته ارشاد و تبليغات اسلامي: سازمان تبليغات اسلامي، دفتر تبليغات فرهنگ و ارتباطات اسلامي ، سازمان حج و زيارت و شوراي فرهنگ عمومي
كميته جوانان و تربيت بدني : سازمان ملي جوانان و سازمان تربيت بدني
كميته زنان و خانواده : مركز مشاركت امور زنان
رسانه هاي گروهي و ارتباطات جمعي (صدا و سيما ، خبرگزاري ها و معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي)

کد خبر 90732

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha