زاگرس‌نشینان و شادی لرها/ موسیقی نواحی روسفید است

گروه موسیقی «زاگرس» به خوانندگی ایرج رحمان‌پور دیشب اجرای پرمخاطبی را در جشنواره موسیقی فجر عرضه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، گروه موسیقی «زاگرس» به خوانندگی ایرج رحمان‌پور از هنرمندان پیشکسوت موسیقی منطقه لرستان در چارچوب برگزاری بخش موسیقی نواحی جشنواره بین المللی موسیقی فجر در تالار ایوان شمس شب شادی را برای مخاطبان رقم زد.

در این کنسرت که با استقبال کم نظیر لرستانی های مقیم مرکز روبه رو شد، ایرج رحمانپور همراه با گروه موسیقی «زاگرس» بعد از مدت ها برگزار نکردن کنسرت در تهران شادیانه هایی از موسیقی منطقه لرستان را برای علاقه مندان موسیقی اقوام اجرا کرد.

برزان، ای گل ای، دلاآرام، سپیده و تعدادی دیگر از قطعات محلی منطقه لرستان از جمله ملودی های بودند که در این کنسرت با اشعار، ترانه ها و خوانندگی ایرج رحمان پور برای مخاطبان اجرا شد. البته کیفیت بد و نامطلوب صدابرداری تالار ایوان شمس که از مهم ترین نقایص این تالار از همان آغاز جشنواره بوده است در رساندن صدای خواننده و نوازنده، تماشاگرانی را که کمتر با لهجه لری و محتوای ترانه ها آشنا بودند دچار مشکل کرد.

چهارمین روز جشنواره بین المللی موسیقی فجر

رحمان‌پور خطاب به تماشاگرانی که از وی آهنگ‌های  مورد نظرشان را درخواست می کردند، گفت: عزیزان من! دنیا که تمام نشده است. متاسفانه زمان ما بسیار محدود است و ما مجبوریم فقط تعدادی از قطعات را برای شما اجرا کنیم اما به شما قول می دهم در آینده ای نزدیک و در یک فرصت مناسب تمام قطعاتی را که شما می خواهید اجرا کنم.

امین عباسیان سنتور، رضا دربندی دف و دهل، همایون پشتکارکمانچه، احسان عبدی پور سرنا، فرهادمشتاق نیا تار، وحید سلیمانی بم تار و شهاب خاکسار تنبک نوازندگان گروه اجرایی «زاگرس» را تشکیل می دادند.

چهارمین روز جشنواره بین المللی موسیقی فجر

ایرج رحمان‌پور  همراه با گروه «سازینه» موسیقی نواحی ایران به سرپرستی پیمان بزرگ نیا هم در جشنواره روی صحنه می رود. این اجرا برای ادای احترام به پروین بهمنی مقام‌دادن پیشکسوت موسیقی نواحی برگزار می‌شود.

رحمان‌پور متولد شهر کوهدشت در غرب استان لرستان است. او در دهه ۵۰ شمسی کار خود را در زمینه شعر، فلیمنامه نویسی، مقالات پژوهشی و زمینه زبانشناسی آغاز کرد. آثار رحمان‌پور شامل قطعات لری و بختیاری است که بیشتر در زمینه شعر و موسیقی است.

کد خبر 2496398

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =