معاون آموزشی وزارت علوم خبرداد:

آغاز بررسی رشته های یک بار پذیرش دانشگاه آزاد

شناسهٔ خبر: 3864065 -
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: بررسی رشته های یک بار پذیرش دانشگاه آزاد برای پذیرش در دفعات آینده درحال بررسی است و نتایج آن به زودی اعلام می شود.

مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: درحال بررسی رشته های با شرایط یک بار پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد هستیم تا رشته هایی که شرایط پذیرش مجدد دانشجو برای دفعات و سال های بعد را دارند مشخص کنیم.

وی افزود: نتایج به زودی به دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد یکی از زیرنظام های آموزش عالی است بنابراین یک زیر نظام برای دستگاه بالاتر خود شرط نمی گذارد و این دانشگاه تابع مقررات آموزش عالی است.

شریعتی نیاسر تاکید کرد: طبق قانون مجلس آزمون های مقاطع مختلف برگزار خواهد شد و رشته های دانشگاه آزاد نیز مانند سایر دانشگاه ها بررسی می شود.

نظرات

 • ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۵:۵۶
  کل رشته های دانشگاه آزاد مجوز دارن. سال قبل هم مرتب گفتید بررسی داریم می کنیم آخرش خودتون اعتراف کردید همه شون مجوز دارن.
 • ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۷:۱۹
  اگر به لیست مجوزها که در سایت دفتر گسترش آموزش عالی منتشر شده نگاه کنیم ، میبینیم که اکثر رشته ها مجوز نگرفته اند و غیرقانونی هستند.
 • ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۲۲:۳۴
  وزارت علوم دست از سیاسی بازی بردارد چون بار علمی دانشگاه آزاد خیلی بهتر از دانشگاه های پیام نور غیرانتفاعی و حتی بعضی از دانشگاه های سراسری است
 • ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۲۳:۵۳
  لطفا تا دیر نشده از بی ارزش شدن مدرک ارشد و دکترا جلوگیری کنید. جلوی موسسات بی کیفیت اعم از آزاد پیام نور و غیر انتفاعی رو بگیرید. خروجی وضعیت فعلی تنها باعث سرخوردگی جوانان و خروج نخبگان خواهد شد.
 • ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۷:۴۸
  با سلام . به خدا کیفیت دانشگاه آزاد از پیام نور علمی کاربردی غیر انتفاعی خیلی بالاتره ما فقط خواهان برخورد منطقی هستیم

ارسال نظر

 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 0 =