شریعتمداری

اراک- مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: تمام دغدغه و هدف دشمن شکست اقتدار نظام اسلامی است و بهانه جویی های آمریکا در مورد مساله هسته ای و سایر موضوعات نیز، در حقیقت همان هدف را دنبال می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین شریعتمداری شامگاه سه شنبه در همایش «دفاع مقدس همچنان باقی است» در اراک اظهار داشت: برجام الگوی خوب و پرمنغعتی بود، اما نه برای ایران، بلکه برای آمریکا و مشکل آمریکا هسته ای نیست، بلکه اقتداری است که ایران در منطقه به دست آورده است.

وی افزود: دشمن سعی می کند قوی ترین کانون قدرت را از حریف خود بگیرد و بدانید در هر زمانی دشمنی آمریکا با ایران قطعی است، آمریکا در مقابل ایران در حوزه جنگ شکست خورده و حال جنگ نرم را پیش کشیده و ما باید هوشیار باشیم.

شریعتمداری با اشاره به اینکه برخی امروز با روش های جدید و تاثیرگذار پیشنهادات دشمن را برای ما می آورند، بیان داشت: باید به برخی گفت آمریکا در مقابل ملت و نظام اسلامی ما توان نظامی ندارد، بنابراین اینقدر مردم را از سایه جنگ نترسانید.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: واژه مکمل برجام که از آن حرف می زنند همه هدف آن گرفتن اقتدار از ایران است و تهدیدهای کنونی در ارتباط با مسایل نظامی ازسوی آمریکا واقعا پوچ و پوشالی است.

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی در شریط بسیار خطیر و حساس قرار دارد اما وضعیت خطرناک نیست، بلکه ما در حال عقبه هستیم عقبه ای که شیب تند دارد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: چرا باید صنعت امروز ما به این حال و روز گرفتار شود؟ چرا برخی از پیمان ها به شرکت های اتریشی داده می شود؟ چرا ساخت جاده ها را به شرکت های خارجی می سپارند و خیلی از چراهای دیگر که مشکلات فراوان در کشور ایجاد کرده است.

شریعتمداری تصریح کرد: امروز ورود کالای قاچاق، صنعت کشور را زمین گیر کرده و از پا درآورده است، سالانه ۳۰ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد می شود و می بینیم که بیش از ۶۰ درصد واحدهای تولیدی تعطیل شده و بقیه به حالت نیمه تعطیل هستند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر به دنبال این موضوعات، حکایت حقوق های نجومی پیش می آید که ابتدا دستور پیگیری و برخورد می دهند و بعد از مدتی مدعی می شوند که هر اتفاقی افتاده قانونی است.

شریعتمداری بیان داشت: اهل شعار دادن و برهم زدن نیستیم  و به دنبال این هستیم  که مسایل مستند و کاملا روشن و شفاف مطرح شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: درگیری ما با نظام سلطه جهانی ماهیتی است، یعنی ماهیت این دو با هم در تضاد است. مشکل ما در حقیقت از زمانی با نظام سلطه شروع شد که اسلام را بر کرسی حاکمیت نشاندیم و این به برکت امام راحل و همت مردم اتفاق افتاد.

شریعتمداری توضیح داد: یکی از تفاوت های مهم انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب های جهان در این است که نسخه انقلاب از قبل در میان مردم بوده، ولی عملی نمی شده، وقتی امام ندای انقلاب سر داد، مردم این ندا را در دلهایشان آشنا یافتند.

وی گفت: حال که این نسخه ناب می خواهد پیاده و عملیاتی شود باید فراموش نکنیم که اسلام ناب ظلم ستیز است، زیرا اسلامی که ظلم ستیز نباشد اسلام ناب نیست، بلکه نام آن اسلام، اسلام آمریکایی است.

مدیرمسئول روزنامه کیهان اضافه کرد: حال وقتی که این اسلام ظلم ستیز می خواهد بر کرسی بنشیند، نظام سلطه در مقابل آن قد علم می کند و به دنبال آن ظالمان، مرفهان بی درد و زالوصفتان هم عیان می شوند، بنابراین درگیری ما با نظام سلطه که از روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد و هنوز هم ادامه دارد، از نوع ماهیتی است.

شریعتمداری خاطر نشان کرد: بعداز پذیرش قطعنامه پایان جنگ، درگیری پایان نیافت بلکه پذیرش قطعنامه به عنوان تغییر میدان تلقی شد. درگیری نظامی تبدیل شد به درگیری های دیگر تا امروز و موضوع هسته ای که این هم یک بهانه است که دشمنان سلطه گر می خواهند با ان ما را تحت فشار بگذارند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان تاکید کرد: همه ما بایستی از بالا بردن پرچم ناب اسلام محمدی به هیچ وجه کوتاه نیاییم، اگر هر زمان قرار باشد توافقی انجام پذیرد، این توافق باید با اقتدار باشد نه اینکه به دشمن امتیاز دهیم.

کد خبر 4092120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =