سردار سپهر در نشست خبری:

ادامه مسیر بالندگی کشور با مدیریت جهادی قابل تحقق است

شناسهٔ خبر: 4198015 -
دبیرکل چهارمین همایش ملی «مدیریت جهادی» با بیان اینکه انقلاب اسلامی همواره با تهدید و دشمنی روبرو بوده است، گفت: ادامه مسیر بالندگی کشور با مدیریت جهادی قابل تحقق است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدحسین سپهر معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه و دبیر کل چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، درباره اهداف برگزاری این همایش اظهارداشت: امسال چهارمین همایش مدیریت جهادی در روز دوشنبه ۲۵ دی ماه بعد از نماز مغرب و عشا و در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما در جهت اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری برگزار می شود.

وی ادامه داد : انقلاب اسلامی در این سال ها همواره با تهدید و دشمنی روبرو بوده و موفقیت و ادامه مسیر بالندگی کشور با مدیریت جهادی قابل تحقق است.

سردار سپهر با بیان اینکه  در ابتدای این همایش پیام آیت‌الله نوری همدانی توسط دفتر ایشان قرائت می‌شود ادامه داد: شعار همایش مدیریت جهادی لازمه تحقق اقتصاد و پیشرفت کشور است.

وی با اشاره به اهداف تشکیل انجمن مدیران جهادی گفت: انجمن ملی مدیریت جهادی در سال ۹۳ توسط برخی شخصیت‌های اجتماعی و اقتصادی برای پیاده‌سازی منویات مقام معظم رهبری در حوزه مدیریت جهادی تشکیل شد.

سردار سپهر با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری مبنی بر ساخت جامعه و تمدن اسلامی گفت: امروز تنها راه برون‌رفت از مشکلات و مقابله با هجمه‌های دشمنان، مدیریت جهادی است و رهبر انقلاب که در دوره‌های مختلف انواع مسئولیت‌های راهبردی و دفاعی را داشته و از همین رو نگاهی راهبردی به مسائل کشور دارند مدیریت جهادی را راهی برای پیشرفت آینده کشور ترسیم کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ما در طول دوران دفاع مقدس با دستان خالی در مقابل دشمنان ایستادگی کردیم،‌ عنوان کرد: این امر نمونه‌ای از مدیریت جهادی بود و پس از دوران دفاع مقدس نیز ما توانستیم شعار ما می‌توانیم را در عرصه سازندگی محقق کنیم.

دبیرکل چهارهمین همایش ملی مدیریت جهادی خاطر نشان کرد: مدیر جهادی مدیری است که با کار، جهاد و درایت و با اتکا به یاری خداوند کارهای نشدنی را تحقق می‌بخشد.

سردار سپهر خاطر نشان کرد: پیاده‌سازی منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه مدیریت جهادی، مطالبه‌گری از مسئولان در این حوزه، ایجاد سازوکارهای علمی و عملی در دانشگاه‌ها برای تولید مبانی مدیریت جهادی، تبیین نقش مدیریت جهادی و سیاست‌های کلان و راهبردی کشور، تهیه اسناد مدیریت جهادی برای کمک به مسئولان کشور در تصمیم‌گیری‌ها و ایجاد یک پایگاه دائمی برای ترویج فرهنگ مدیریت جهادی از جمله اهداف برگزاری چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی است.

وی با بیان اینکه هر ساله حدود ۳۰ نفر از مدیران جهادی توسط انجمن مدیریت جهادی شناسایی و از آنها تقدیر می‌شود گفت: هم‌اکنون در حال شناسایی و ساماندهی ۱۰ هزار مدیر جهادی در سراسر کشور هستیم.

سپهر عدم درک صحیح از مدیریت جهادی را اساسی‌ترین مشکل و مانع پیش روی تحقق مدیریت جهادی در کشور دانست و افزود: عدم تمایل برخی مدیران کشور که معتقدند باید سیاست‌ها و سبک مدیریت غربی در کشور اجرا شود و همچنین عملکرد بد برخی مدیران ارزشی در طول ۴ دهه گذشته از دیگر مشکلات تحقق مدیریت جهادی هستند که باید برطرف شود.

سردار سپهر تصریح کرد : بی‌توجهی و غفلت مسئولان به دغدغه‌های رهبر انقلاب و بی‌توجهی رسانه‌ها و مراکز علمی و صاحبان قلم به تفکر جهادی و مدیریت انقلابی از دیگر مشکلات و موانع تحقق این سبک از مدیریت است که با برطرف شدن آنها قادر خواهیم بود بسیاری از مشکلات کشور را حل کنیم.

دبیرکل چهارهمین همایش ملی مدیریت جهادی با اشاره به ضرورت پیاده‌سازی مدیریت جهادی در کشور گفت: وجود دشمنان متخاصم استکباری، وجود موانع متعدد در کشور، جنگ نرم و رسانه‌ای دشمنان علیه کشور و حضور کشور ما در شرایط ساخت دولت اسلامی از جمله ضرورت‌های پیاده‌سازی سبک مدیریت جهادی در کشور است.

وی با اشاره به برخی مشکلات اجتماعی و اقتصادی در کشور اظهار داشت : ما حاضریم نشست بگذاریم و اثبات کنیم که همین اعتراضات اقتصادی اخیر در کشور که ریشه در مشکلات معیشتی مردم داشت، به خاطر فقدان جوهره مدیریت جهادی در برخی مسئولان کشور بود.

سردار سپهر در بیان دستاوردهای مدیریت جهادی در کشور گفت: رسیدن جمهوری اسلامی به رتبه ۱۶ توسعه در دنیا، مدیریت بحران‌های منطقه‌ای در عراق و سوریه که با انتقال فرهنگ مدیریت جهادی در کنار حمایت‌های مستشاری صورت گرفت و امنیت امروز کشور مرهون مدیریت جهادی است. همچنین شاهد آن هستیم که رئیس جمهور دیوانه آمریکا دوباره قدرت و صنایع دفاعی و موشکی و پهپادی ما را هدف قرار داده که پیشرفت ما در این صنایع نیز جلوه دیگری از پیاده‌سازی مدیریت جهادی است.

دبیرکل چهارهمین همایش ملی مدیریت جهادی ادامه داد: امروز در کشور زمینه لازم برای تولید ۳۰۰ میلیون غذا و رفع بیش از ۸۰ درصد نیازمندی‌های صنعتی کشور وجود دارد که با مدیریت جهادی محقق می‌شود ما شاهد بودیم که با ساخت فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس، کشور بی‌نیاز از واردات بنزین شد و با تکمیل فاز دوم این پالایشگاه ما صادرکننده بنزین به دنیا خواهیم بود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 10 =