آیین نکوداشت «لطیف نباتی مقدم» خیر اردبیلی برگزار شد

اردبیل – با حضور اصحاب فرهنگ و قلم، آیین نکوداشت خیر سرشناس اردبیلی حاج لطیف نباتی مقدم در نگارخانه خطایی اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه دوشنبه در این مراسم مدیر بنیاد لطیف نباتی مقدم به شکل‌گیری این بنیاد با هدف ترویج امور خیریه بر اساس اندیشه و آمال نباتی مقدم اشاره کرد.

صادق نباتی مقدم با بیان اینکه این بنیاد به دنبال شناسایی خیرین و ترویج فعالیت‌های خیریه و انسان دوستانه در استان اردبیل است، ادامه داد: برنامه‌های مختلف فرهنگی توسط این مجموعه تدارک دیده شده است.

وی افزود: از سال آینده نشان نیکان نیز به خیرین سرشناسی که در حوزه‌های مختلف  فرهنگی، هنری، ورزشی و خیریه نقش کلیدی ایفا می‌کنند، از سوی این بنیاد اهدا می‌شود.

در این مراسم فعال فرهنگی استان اردبیل نیز با اشاره به خدمات لطیف نباتی مقدم تصریح کرد: نباتی مقدم یکی از چهره‌های سرشناس در هیئت پیگیری توسعه اردبیل است و در استان شدن اردبیل، احداث فرودگاه و احداث دانشگاه‌ها نقش کلیدی ایفا کرده است.

یوسف معماری با بیان اینکه به همت این خیر اردبیلی کلیسای متروکه اردبیل که به محل تجمع معتادان تبدیل شده بود به زورخانه حضرت علی (ع) تبدیل شد، اضافه کرد: علاوه بر این در بازسازی خانه صادقی از آثار تاریخی اردبیل نمی‌توان از نقش نباتی مقدم چشم پوشید.

وی متذکر شد: به همت نباتی مقدم کتبی همچون صفه الصفا، اردبیل در گذرگاه تاریخ و کتاب شعر بیضا اردبیلی تجدید چاپ شده و کتب شعرای دیگری که قادر به چاپ اثر خود نبودند مورد حمایت قرار گرفته است.

در این مراسم همچنین مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل و از دوستان نزدیک حاج لطیف نباتی مقدم به نقش چشمگیر این خیر در توسعه فرهنگی استان اشاره کرد.

رسول نوع پرور با بیان اینکه نباتی مقدم از آزادی زندانی و تأمین جهیزیه دختران گرفته تا امور فرهنگی مشارکت داشت، اضافه کرد: معنویت طلبی، اسلام‌خواهی و مشارکت در امور خیر از ویژگی‌های برجسته اخلاقی نباتی مقدم است.

کد خبر 4226322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =