تفاهم نامه پروژه «ایرانوم» غرب کشور امضا شد

تفاهم نامه سه جانبه ژنوم غرب کشور به منظور ایجاد و گسترش همکاری های آموزشی، پژوهشی و تشخیصی در زمینه توالی یابی نسل جدید ژنوم (NGS) در پروژه ایرانوم امضا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، تفاهم نامه سه جانبه ژنوم غرب کشور به امضای دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر امیرمسعود عرب رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دکتر حسین نجم آبادی به نمایندگی از مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و دکتر محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رسید.

دکتر رضا ملک زاده در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه به صورت سه جانبه به امضا رسیده است و این مرکز به عنوان مرکز ژنوم (NGS) منطقه ۳ کلان آمایشی غرب ایجاد شده و امکان دسترسی محققین کشور خصوصا محققین منطقه ۳ کلان آمایشی کشور را فراهم می سازد.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز ژنوم در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سال گذشته گفت: این مرکز متعهد می شود تا حمایت از مرکز ژنوم غرب کشور و منطقه ۳ آمایشی کشور، حمایت های علمی و مشاوره ای مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و تربیت نیروی انسانی متخصص این مرکز را فراهم کند و برای راه اندازی مرکز NGS غرب کشور شامل راه اندازی و تجهیزات تخصصی، همکاری های لازم را به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه داشته باشد.

کد خبر 4418947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =