وزرای مدعی اصلاح طلبی با فراکسیون امید هماهنگی ندارند

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه برخی یادشان رفته که چگونه بر سرکار آمدند،تصریح کرد: وزرایی که مدعی اصلاح طلبی هستند، هماهنگی مناسبی با فراکسیون امید ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا عارف در دیدار با اعضای تشکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی با تاکید بر ضرورت اصلاح جایگاه معلم در نظام آموزشی کشور،گفت: متاسفانه نسبت به ارتقا منزلت و  معیشت معلمان غفلت‌هایی صورت گرفته و جایگاه معلمان در جامعه ما آنگونه که در شان و مقام آنهاست، قرار ندارد و هم دولت و هم مجلس شورای اسلامی باید در خصوص اصلاح این روند اقدامات لازم را انجام دهند و به عنوان خدمت‌گزار معلمان عزیز در کمیسیون آموزش و تحقیقات در این راستا به اتفاق همکارانم تلاش خواهم کرد.

وی با اشاره به عملکرد فراکسیون امید، این فراکسیون را یکی از تاثیرگذارترین فراکسیون‌های مجلس دانست و با انتقاد از تشکل‌های اصلاح طلب در عدم ارائه پیشنهاد و مشورت‌های کاربردی به فراکسیون امید، گفت: انتظار از تشکل‌های اصلاح طلب این است که با فراکسیون امید ارتباط و همکاری های لازم را داشته باشند، البته باید عملکرد فراکسیون امید با روش مطلوب‌تری به اطلاع افکار عمومی برسد و تصور می شود برخی نقدها به فراکسیون به دلیل بی اطلاعی از فعالیت های اصلاح طلبان مجلس باشد.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با یاددآوری شرایطی که فراکسیون متبوعش شکل گرفت، تصریح کرد: در زمان انتخابات مجلس دهم به دلیل رد صلاحیت‌های صورت گرفته کسانی را در برخی استانها مورد حمایت قرار دادیم که بعدا مهمترین وظیفه شان را  در مجلس رودررویی با فراکسیون امید تعریف کردند.

وی با اشاره به حمایت فراکسیون امید از دولت، تصریح کرد:برخی یادشان رفته که چگونه بر سرکار آمدند، وزرایی که مدعی اصلاح طلبی هستند، هماهنگی مناسبی با فراکسیون امید ندارند و متاسفانه باید بگویم برخی دوستان اصلاح طلب که عهده دار سمتی می شوند با رفتاری که تلقی عافیت طلبی و ماندگاری در قدرت به هر قیمتی می شود عملکرد آنها بعضا به هیچ وجه با گفتمان اصلاح طلبی همخوانی ندارد.

عارف با اشاره به فرازو نشیب‌های گفتمان اصلاح طلبی از بعد از دوم خرداد ۷۶،خاطرنشان کرد: بارها گفته ام که باید عملکرد جریان اصلاح طلب در دهه های ۸۰ و ۹۰ نقد جدی شود و قداست افراد هم نباید مانع از نقد شود، باید به این سوال پاسخ داد که چرا دوم خرداد ۷۶ به تیر ۸۴ تبدیل شد؟ سهم افراد و جریانات در روی کار آمدن آقای احمدی نژاد چه بود؟

وی با یاددآوری تاثیرگذاری جریان خط امام از خرداد ۴۲ در تحولاتی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد، تاکیدکرد: خط امامی ها که بعدها به جریان اصلاح طلب نام گرفتند جریان اصیل انقلاب هستند و نباید خودشان را از متن تحولات جامعه کنار بکشند. امروز حفظ نظام در گرو تاثیرگذاری گفتمان اصلاح طلبی است.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در همین ارتباط خاطرنشان کرد: برخی رسانه های خارجی که می خواهند نظام را ناکارآمد جلوه دهند به دنبال القا ناکارآمدی اصلاح طلبان هستند که باید همه دوستداران نظام اسلامی بخصوص رقبای جریان اصلاح طلب هوشیار باشند که از حملات رسانه های خارجی به اصلاح طلبان خشنود نشوند چرا که هدف آنها اصل نظام است.

وی با اظهار گلایه از برخی اظهارنظرها در داخل خانواده اصلاحات که بعد از تشکیل فراکسیون امید نقدهای غیرمنصفانه به این فراکسیون مطرح کردند، تاکید کرد: در زمان انتخابات شوراها که متاسفانه لیست های جعلی فراوانی در مقابل لیست اصلی اصلاح طلبان منتشر شد اما تمامی اعضای لیست امید در تهران رای  آوردند. آیا این رای آوری تصادفی است؟ ممکن است ضابطه ای که منجر به تشکیل لیست امید شوراها شد دارای اشکالاتی بوده که مطمئنا در انتخابات آینده اصلاح خواهد شد اما هیچکس نمی تواند مدعی شود هریک از اعضای این لیست نماینده یک فرد بودند.

عارف ادامه داد: لیست امید در زمان انتخابات شوراها بر اساس صرفا ضابطه و بدون اعمال سلایق افراد خاص بسته شد. البته ضابطه و مقررات ملاک عمل نیاز به بازنگری و اصلاح دارد که باید چنین شود.

رئیس مجمع امید با اشاره به تاثیرگذاری تصمیمات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بازه زمانی کوتاه مدت، گفت: متاسفانه شورای اسلامی شهر تهران در یکسال و نیم گذشته بیشتر درگیر تغییرات در مدیریت شهری بوده است به همین دلیل دچار عقب ماندگی هایی درخصوص برنامه های اعلام شده در زمان انتخابات به مردم هستیم. دوستان شورای شهر باید در مدت باقی مانده این عقب ماندگی را جبران کنند.

وی با مخاطب قرار دادن حناچی، شهردار جدید تهران، گفت: تغییرات مکرر در بدنه مدیریت شهری عملا روند خدمت گزاری به مردم را با مخاطراتی رو به رو می کند. انتظارم از آقای حناچی این است که به این مهم توجه داشته باشند که شهرداری تهران دیگر طاقت تغییرات مکرر مدیریتی را ندارد و امیدوارم در دوره مدیریت وی شاهد کمترین تغییرات مدیریتی باشیم و کارها با مشورت و تعامل با خبرگان و صاحب نظران پیش رود.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه باید در مقابل مردم مسئولیت پذیر باشیم،گفت: در درون خانواده اصلاحات باید وحدت، هماهنگی و انسجام را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهیم و برای رسیدن به وحدت هیچ راهی جز گذشت نداریم. اگر از داخل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان چند صدا بیرون بیاید، مطمئنا شکست خواهیم خورد.

عارف در پایان با توصیه به همه دلسوزان نظام به وحدت و همدلی در شرایط فعلی کشور، تاکیدکرد: اقشار مختلف مردم اعم از کارگران، معلمان، دانشجویان مطالبات به حقی دارند که باید مسئولان پاسخ  قانع کننده به آنان بدهند. برخوردهای امنیتی و قضایی با مطالبات قانونی اقشار مختلف مردم چاره کار نیست و مسئولان ذی ربط باید در خصوص برخی اخبار نگران کننده از نحوه برخورد با فعالان صنفی شفاف سازی کنند.

کد خبر 4504508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =