برخورد پلیس با مسافران بی‌حجاب در داخل هواپیما

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: با قاطعیت با کشف حجاب در فرودگاه‌ها برخورد می‌کنیم و ابلاغ کتبی به ما شده که این موضوع را با قوت و قدرت حتی داخل هواپیما ادامه دهیم.

سردار حسین مهری در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره اظهاراتش در خصوص اینکه آیا جلوگیری از سوار شدن مسافران بدحجاب به هواپیما از سوی پلیس فرودگاه‌ها، زیربنای قانونی دارد یا خیر؟ گفت: بر اساس قانون، پلیس موظف است با جرم مشهود مقابله کند. به خصوص اینکه قانون برای جرم مشهود مجازات تعیین کرده است.

وی افزود: کسی که کشف حجاب کند، پلیس حتماً برخورد خواهد کرد.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور در پاسخ به این پرسش که آیا برخورد با کشف حجاب در فرودگاه‌ها، نیاز به حکم قضائی دارد؟ اظهار داشت: با مرجع قضائی هماهنگ می‌کنیم و حکم قضائی اخذ خواهیم کرد. ضمن اینکه مقامات قضائی هم اعلام کرده اند در جرایم مشهود، پشتیبان پلیس هستند و ما هم حتماً برخورد خواهیم کرد. با توجه به اینکه کشف حجاب جز جرام مشهود است، با این جرم بدون تعارف برخورد می‌شود.

وی یادآور شد: پلیس در مرحله اول به افرادی که در فرودگاه‌ها کشف حجاب کنند، تذکر می‌دهد؛ اگر فرد متخلف به تخلف خود ادامه داد، به عنوان جرم مشهود آن را پرونده کرده و تحویل مقام قضائی خواهیم داد.

سردار مهری ادامه داد: البته اکثر مسافرانی که در فرودگاه به دلیل وضعیت ظاهری نامناسب از سوی پلیس تذکر دریافت می‌کنند، به تذکرات عمل می‌کنند و ما هم در همان مرحله کار را خاتمه می‌دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر از کشف حجاب مسافران در داخل هواپیما گزارش برسد، از مسافرت فرد متخلف جلوگیری می‌شود یا خیر؟ گفت: با هماهنگی با همکاران ما در سپاه حفاظت پروازها، به ما گزارش داده و رسیدگی می‌کنیم.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور درباره پروازهای خارجی نیز تصریح کرد: اگر کشف حجاب مسافران پروازهای خارجی در فرودگاه‌های داخل ایران باشد مشمول این قانون می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون موردی هم داشته‌اید؟ گفت: هنوز نه.

سردار مهری ادامه داد: این موضوع را با قاطعیت انجام می‌دهیم و حتی از سوی مقامات ارشد مورد حمایت قرار گرفته‌ایم و به ما کتباً ابلاغ کرده اند که با این موارد حتماً برخورد شود.

کد خبر 4656052

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 1 =

  نظرات

  • آوستوراقیان IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   3 10
   لطفا برخورد شدید شود. مخصوصا که جدیدا در اتوبوسها و مترو بسیار بدحجاب هستند. خدا به راه راست و عفاف هدایت کند
  • هموطن IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   3 9
   اميدواريم كه با قاطعيت چنين احكامي اجرا بشن
  • علی IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   2 7
   تا برنامه درستی نباشد مفاسد گسترش می یابد همانطور که شاهد هستیم در اکثر مراکز دولتی بدحجابها جولان می دهند. در داخل ادارات موفق نبودیم در مراکز عمومی که بدحجابی بیداد می کند. با اصول کار کنید.
  • محسن IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   3 7
   بهتره که پلیس موقع برگشت بی‌حجابها که تمرد از قانون دارند با مجوز قضائی اجازه ورود به سرزمین لاله شهدا کشور عزیزمون را ندهد تا بروند در سرزمین بیگانه بمانند تا سایرین از هنجارشکنی در آسایش باشند
  • IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   1 0
   پلیس محبوب ما اقتدار اقتدار استمرار استمرار جدیت جدیت تشکر تشکر