ظرفیت زندان های کشور ۲ برابر حد مجاز است

رئیس سازمان زندان ها، با عنوان این مطلب که ظرفیت زندان ها ۲ برابر حد مجاز است، گفت: باید تلاش کنیم این ظرفیت را به یک برابر برسانیم.

به گزارش خبرنگار مهر اصغر جهانگیر در حاشیه جلسه مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: کاری ارزشمند است که ظرفیت زندان ها را با ورودی زندان ها تطبیق بدهیم و در گذشته به این نحو بود که به هر نحوی که زندانی به زندان معرفی می شد زندان مکلف بود او را پذیرش کند و از زمانی که برنامه ظرفیت در قانون مطرح شد قرار شد که ما پیش بینی کنیم هر زندان چقدر ظرفیت دارد و آن را به واحدهای قضائی اعلام کنیم.

وی افزود: بر اساس آن واحدهای قضائی زندانی معرفی کنند و آنجا که ظرفیت زندان ها در وضعیت هشدار است و بیشتر از میزان قابل قبول است واحدهای قضائی موظفند که از مجازات های جایگزین استفاده‌ کنند و نسبت به سایر موارد مثل مرخصی و آزادی مشروط شرایطی فراهم‌ کنند که ظرفیت ها قابلیت تحمل باشد.

جهانگیر افزود: زندان مانند جاهای دیگر دارای ظرفیت هایی است و نباید این ظرفیت به نحوی شود که باعث تحمیل ظرفیت کیفری بیش از حد به زندان شود. 

رئیس سازمان زندان ها، درباره عفو مقام معظم رهبری در سال گذشته و اینکه ظرفیت ها در زندان ها به چه صورت است، گفت: ظرفیت حال حاضر زندان ها همچنان از ظرفیت مجاز بیشتر است و باید تلاش کنیم‌ تا انرا به ظرفیت مجاز برسانیم. 

وی افزود: ظرفیت زندان ها کمتر شده و تقریبا حدود دو برابر است که باید تلاش کنیم آن را به یک برابر برسانیم.

کد خبر 4685750

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =