مراکز نیکوکاری همدان ۴.۳ میلیاردتومان به کمیته امداد کمک کرده اند

همدان- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد همدان گفت: ۴۳ مرکز نیکوکاری با کمیته امداد استان همدان همکاری دارند و از ابتدای امسال ۴ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان به این نهاد کمک کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا صیاد زاده ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران بابیان اینکه با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در استان همدان شاهد رفع مشکلات خانوار بی‌بضاعت از طریق خیران همان محل و منطقه هستیم، ادامه داد: در حال حاضر ۴۳ مرکز نیکوکاری با کمیته امداد استان همدان همکاری دارند.

صیاد زاده در مورد فرآیند شکل‌گیری مراکز نیکوکاری گفت: این مراکز با ترکیبی از معتمدان محلی و افراد دارای دغدغه رفع محرومیت در محله‌ها و با اولویت هیئت‌امنای مساجد و نخبگان محلی ایجاد می‌شود و نماینده‌ای را انتخاب و مجوز از سوی کمیته امداد برای مرکز به‌عنوان امین این نهاد صادر می‌شود.

وی در ادامه توضیح داد: مرکز نیکوکاری برای رفع مشکلات نیازمندان در بخش کمک‌معیشت، جهیزیه، مسکن و درمان با کمیته امداد استان همدان همکاری داشته‌اند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان گفت: کمیته امداد برای اینکه بتواند از نقش اجتماعی مساجد به‌عنوان یک کارکرد بالقوه استفاده کند، مراکز نیکوکاری مسجد محور را برای مردمی شدن کمیته امداد پیش‌بینی کرد.

صیاد زاده با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری از سال ۹۲ شروع به فعالیت کرده‌اند، گفت: از ابتدای سال ۹۸ خیران همدانی ۴ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان به مراکز نیکوکاری در زمینه‌های جهیزیه، درمان و کمک‌معیشت نیازمندان کمک کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه انعطاف بالا در جذب اعتبارات، دسترسی مناسب، به حداقل رساندن بوروکراسی اداری، سرعت عمل و پیشگیری قبل از وقوع بحران برای افراد نیازمند را از دیگر مزیت‌های مراکز نیکوکاری است، افزود: کمیته امداد در کنار مراکز نیکوکاری، با مؤسسات خیریه ارتباط خوبی دارد و تعامل با خیریه‌ها اثربخشی خوبی در پی داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان ادامه داد: در این مراکز نیکوکاری همه افراد با هر توان و تخصصی می‌توانند مشارکت کنند و محله به‌عنوان یک هویت ویژه ظرفیت استقبال از این مشارکت‌های مردمی را در قالب مفاهیمی چون «حق همسایگی» دارد.

کد خبر 4725504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =