راه اندازی اتاق همکاری علمی در دانشگاه های غیرایرانی بررسی می شود

معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی از بررسی نحوه راه اندازی اتاق همکاری های علمی در دانشگاه های معتبر غیرایرانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری منتخب کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در ۱۰ مهر برگزار می شود.

عطاء اله کوهیان، گفت: این نشست که با حضور سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، رییس دانشگاه نوشیروانی بابل و مدیران  و معاونان بین الملل دانشگاههای منتخب کشور برگزار می شود، سه دستور کارویژه اصلی خواهد داشت که در قالب سه نشست تخصصی برگزار خواهد شد.

معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی افزود: با عنایت به گستردگی عضویت وزارت متبوع و دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته در نهادهای تخصصی علمی بین المللی، اولین دستور کار نشست پیش رو، بررسی راه کارهای تقویت همکاری با سازمان های تخصصی علمی بین المللی خواهد بود. از این رو سعی خواهیم کرد در رایزنی با معاونان و مدیران بین الملل، نسخه اولیه آیین نامه اجرایی نحوه همکاری با این سازمان ها را تدوین کنیم.

وی افزود: در دستور ویژه و دوم این نشست، به بحث و گفتگو در باره آیین نامه اجرایی بند الف ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه خواهیم پرداخت و از نظرات و پیشنهادهای دانشگاه ها در خصوص نحوه تاسیس و راه اندازی شعبات مشترک در داخل ایران استفاده خواهیم برد.

کوهیان از بررسی نحوه راه اندازی اتاق همکاری های علمی در دانشگاه های معتبر غیرایرانی به عنوان دستور سوم نشست یاد کرد و گفت: دانشگاه های پیشرو با بیان تجربیات و دستاوردهای خود در این حوزه، آنها را به دیگر دانشگاه ها منتقل خواهند کرد و امیدواریم این مراکز که به صورت متقابل در دانشگاه های کشورمان و دانشگاه های معتبر غیر ایرانی راه اندازی می شوند، نقطه کانونی ایجاد، تقویت و گسترش همکاری های علمی آکادمیک باشند.

کد خبر 4732949

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =