نقد و بررسی کتاب منطق (نظام ینا ۱۸۰۵-۱۸۰۴) هگل برگزار می شود

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۹ آذر به نقد و بررسی کتاب منطق (نظام ینا ۱۸۰۵-۱۸۰۴) هگل اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بخش منطق از پیش‌نویس‌های نظام ینا نشان‌دهنده‌ کوشش فکری هگل برای بازسازی بنیادهای منطقی متافیزیک است. در این دفتر هگل کار خود را با بازنگری در جدول مقولات کانتی آغاز می‌کند و با طرح تمایز میان عدم تناهی راستین و عدم تناهی نااصل، مفهوم عدم تناهی را در فلسفه فیشته برای اولین بار به صراحت مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در پرتو این سنجش است که به تبیین تازه‌ای از نسبت هستی، نسبت اندیشه و تناسب می‌رسد. اگر متافیزیک دانش امر مطلق است هرگونه صورت‌بندی جدیدی از آن تنها بر بنیاد منطقی ممکن است که از یک سو فهم تازه‌ای از فعل شناخت عرضه کند و از سوی دیگر به صورت تا سر حد انضمامیت مطلق آن ساخت بخشد.

به تازگی کتاب منطق (نظام ینا ۱۸۰۵-۱۸۰۴) نوشته‌ گئورگ ویلهلم فردریش هگل با ترجمه‌ سیدحسین سجادی از سوی انتشارات حکمت منتشر شده است.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۹ آذرماه از ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی این اثر اختصاص دارد که با حضور محمدمهدی اردبیلی، میثم سفیدخوش و سیدحسین سجادی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.

کد خبر 4789262

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =