برخی مدیران در حل مشکلات مردم تعلل می‌کنند

زنجان-شهردار زنجان با اذعان به اینکه برخی مدیران در حل مشکلات مردم تعلل می‌کنند، گفت: مدیر باید کفایت کار داشته باشد و کار قفل‌کن نباشد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسیح‌الله معصومی ظهر سه شنبه در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر زنجان در پاسخ به مواردی که در خصوص تغییر مدیران شهرداری مطرح شده بود، گفت: در طول دو سال حضور در زنجان به عنوان شهردار این شهر، تلاش کردیم تا برنامه‌ها و کارهایی که در حوزه شهری انجام می‌شود، با سرعت مطلوب محقق شود که یکی از این اقدامات، تغییر مدیران است.

وی با بیان اینکه مدیران شهرداری باید همواره این مهم را مدنظر داشته باشند که انجام کار شهروندان در اولویت همه کارها است، افزود: بی‌تردید اعمال تغییر در هر ارگان و دستگاهی امری طبیعی بود و جزو اختیارات مدیران ارشد است که در شهرداری زنجان یکی از مهم‌ترین اهداف از این تغییرات، استفاده از نیروهای جدید و توانمند در راستای پیشبرد اهداف است.

معصومی با اشاره به اینکه ایجاد تعلل در کار مردم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و مدیران باید بتوانند تصمیمات کارساز اتخاذ کنند، تصریح کرد: مدیران باید توجه داشته باشند که اتخاذ تصمیمات مهم و شفاف جزو وظایف اصلی یک مدیر توانمند بوده و اگر قرار باشد مدیران در تصمیم‌گیری تعلل کرده و باعث قفل شدن کارها و امور مردم شوند، می‌توان این امور را به جای نیروی انسانی به یک ربات سپرد.

شهردار زنجان با تاکید بر اینکه ما در شهرداری به دنبال مدیران باجرأت و مدیر به معنای واقعی هستیم، ادامه داد: شهرداری جزو ارگان‌هایی است که بیشترین تعامل را با مردم دارد، به همین خاطر یکی از شروط لازم برای فعالیت در این ارگان، برخورد اخلاق‌مدارانه با ارباب‌رجوع است و معتقدیم اگر به دنبال پویایی در این مجموعه هستیم، باید این اولویت را سراوحه کارهای‌مان قرار دهیم.

وی ادامه داد: برخی مدیران در حل مشکلات مردم تعلل می‌کنند و مدیر باید عرضه کار داشته باشد و کار قفل‌کن نباشد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه شورا جدا از مجموعه شهرداری نبوده و به همین خاطر این حق در نزد اعضای شورای اسلامی شهر محفوظ است که از نحوه تغییرات مدیریتی در مجموعه شهرداری سوال داشته باشد، اظهار کرد: خوشبختانه هیچ اختلافی بین شهرداری و شورای اسلامی شهر وجود ندارد.

حمیدرضا حمیدی خاطرنشان کرد: اجازه نمی‌دهیم که در خصوص اعضای شورای اسلامی شهر زنجان، شائبه‌هایی توسط برخی مبنی بر وجود دسته‌بندی در بین اعضا ایجاد شود.

کد خبر 4806657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =