نتایج خوب شطرنج‌بازان ایران در روز اول مسابقات قهرمانی جهان

مسابقات شطرنج قهرمانی سریع و برق آسای جهان با موفقیت حداکثری نمایندگان ایران پیگیری شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسابقات قهرمانی سریع و برق آسای جهان ۲۰۱۹ از روز گذشته به میزبانی روسیه آغاز شد.

بخش سریع:

بخش سریع در دو جدول آزاد و بانوان با حضور ۳۲۸ شطرنجباز طی ۱۵ دور در بخش آزاد و ۱۲ دور در بخش بانوان از ۵ لغایت ۷ دی برگزار خواهد شد.

کنترل زمان ۱۵ دقیقه به علاوه ۱۰ ثانیه برای هر بازی در نظر گرفته شده است. مجموع جوایز بخش آزاد ۳۵۰ هزار دلار می باشد که سهم قهرمان ۶۰ هزار دلار است. در بخش بانوان مجموع جوایز ۱۵۰ هزار دلار است که ۴۰ هزار دلار آن نصیب قهرمان خواهد شد.

در رده بندی پایانی جوایز بین بازیکنان با امتیازات یکسان تقسیم خواهد شد. در صورت نیاز به بازی های تکمیلی برای تعیین قهرمان ابتدا ۲ بازی ۳ دقیقه به علاوه ۲ ثانیه برگزار خواهد شد و در صورت تساوی در مجموع دو دیدار یک بازی مرگ ناگهانی با کنترل زمان ۵ دقیقه برای سفید و ۴ دقیقه برای سیاه در نظر گرفته شده است.

بخش برق آسا

بخش برق آسا طی ۲۱ دور برای بخش آزاد و ۱۷ دور برای بخش بانوان ۸ و ۹ دی برگزار خواهد شد. جوایز و نحوه تقسیم آن مشابه بخش سریع می باشد.

کنترل زمان ۳ دقیقه به علاوه ۲ ثانیه برای بازی های در نظر گرفته شده است  و در صورت نیاز به بازی های تکمیلی برای تعیین قهرمان ابتدا ۲ بازی ۳ دقیقه به علاوه ۲ ثانیه برگزار خواهد شد و در صورت تساوی در مجموع دو دیدار یک بازی مرگ ناگهانی با کنترل زمان ۵ دقیقه برای سفید و ۴ دقیقه برای سیاه در نظر گرفته شده است.

تیم ملی بانوان ایران با ترکیب سارا خادم‌الشریعه، آتوسا پورکاشیان و میترا حجازی‌پور در این دور از مسابقات حضور دارد.

این مسابقات روز گذشته آغاز شد و نمایندگان ایران نتایج درخشانی را مقابل حریفان به دست آوردند.

ساراسادات خادم‌الشریعه در دور اول مقابل نومین پیروز شد، در دور بعد برابر اکاترینا از روسیه شکست خورد. خادم‌الشریعه در سومین دور مقابل آلتان انوی به برد رسید و در دور چهارم نیز برابر بیباسارا متوقف شد.

میترا حجازی‌پور، دیگر نماینده شطرنج ایران در دور اول مقابل حریف نام آشنای خود ماریا موزیچوک از اوکراین شکست خورد. حجازی‌پور در دور دوم مقابل گوییندی از نروژ به برتری رسید و در دور سوم نیز بازی را به حریف روسی واگذار کرد.

آتوسا پورکاشیان در دور اول آلیسا از روسیه را از پیش‌رو برداشت. در دور دوم مقابل دیگر حریف روسی به تساوی دست یافت و در دور سوم فردریشیا از نروژ را شکست داد.

علیرضا فیروزجا در دور اول مقابل نوئل از سوئیس به تساوی رسید و در دور دوم برابر آنور به برتری رسید. شاهکار فیروزجا در دور سوم و چهارم بود که توانست آنتون کریف از اوکراین و کاریاکین، نایب قهرمانی اسبق جهان را شکست دهد. این شطرنج‌باز در دور پنجم مقابل دودا از لهستان شکست خورد.

امروز از ساعت ۱۵:۳۰ این رقابت‌ها ادامه پیدا می‌کند و شطرنج‌بازان کشورمان مقابل حریفان قرار می‌گیرند.

کد خبر 4808521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =