مرکز رشد فناوری سلامت مکانی برای پرورش ایده و فکرهای خلاق است

سنندج - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان مکانی برای دریافت و پرورش ایده و فکرهای خلاق است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزین رضایی ظهر امروز شنبه در حاشیه افتتاح مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور انجام شد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان با برخورداری از پتانسیل‌های بالقوه موجود در منطقه، منابع انسانی فرهیخته، اثربخش و متخصص می‌تواند در زمینه دستاوردهای دانش بنیان نقش مهمی ایفا کند.

وی افزود: این مرکز با ساختار انعطاف پذیر و کارآمد به عنوان یک مرکز رشد نمونه در منطقه در زمینه‌های تولید انتقال و بخش‌های تجهیزات پزشکی گیاهان دارویی کارآفرینی و توانمندسازی شرکت‌های کوچک و متوسط و مکانی برای دریافت و پرورش ایده و فکرهای خلاق و کارآفرین به عنوان کانون اصلی کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در این زمینه شناخته می‌شود.

رئیس دانشگاه علم پزشکی کردستان ادامه داد: این مرکز رشد به دنبال حمایت از مقاومت از طریق حمایت از ایده‌های نو در قالب هسته‌های تحقیقاتی و واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد، بهبود و ارتقا سطح دانش فنی و واحدهای فناوری را بر عهده دارد.

رضاعی یادآور شد: از طریق تشویق مشارکت اعضای هیئت علمی در ساختار واحدهای فناوری و تشکیل هسته‌های تحقیقاتی ارائه آموزش‌های لازم و مدیریتی مالی و بازاریابی به واحدهای مستقل به منظور تقویت دانش مدیریت آنها در راستای افزایش احتمال و امکان رقابت این واحدها در بازار، آموزش‌های لازم ارائه شده است.

وی بیان کرد: تقویت مداوم زیرساخت‌های لازم مرکز رشد و تهیه یک طرح جامع متناسب با اهداف این مرکز را می‌توان از طریق ایجاد و تقویت روحیه همکاری، تقویت فرهنگ کارآفرینی و حمایت از طرح‌های مناسب کارآفرینان دورنمای ترسیم شده با هدف گذاری ریالی تقویت و گسترش فعالیت‌های دانایی محور این مرکز دانست.

کد خبر 4999026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =