قیمت خرید تضمینی گندم هفته آینده اصلاح می‌شود

رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه قیمت گندم در جلسه هفته آینده شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک بررسی و نهایی می شود، گفت:پیشنهاد ما برای قیمت خرید گندم ۵۳۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان است.

عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه برخی عنوان می‌کنند دولت قصد ندارد، قیمت خرید تضمینی گندم را برای سال زراعی جاری اصلاح کند، گفت: با توجه به اصلاحیه قانون خرید تضمینی محصولات استراتژیک، تعیین قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جاری نیز بر عهده شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک است. یعنی شورا می‌تواند نرخی که چند ماه قبل از سوی شورای اقتصاد تعیین شده را بازنگری و اصلاح کند.

این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم هفته آینده در جلسه شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی بررسی و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد، گفت: پیشنهاد بنیاد ملی گندمکاران برای قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم با توجه به شرایط موجود و افزایش هزینه‌های تولید ۵۳۰۰ تا ۵,۵۰۰ تومان است.

وی با بیان اینکه درباره قیمت خرید تضمینی جو هنوز به جمع بندی نرسیدیم تا پیشنهاد خود را اعلام کنیم، افزود: متأسفانه رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد که به همراه وزیر جهاد کشاورزی نمایندگان دولت در این شورا هستند در سه جلسه‌ای که تاکنون برگزار شده، شرکت نکرده‌اند و هم ما به این مساله اعتراض کردیم و هم نمایندگان ناظر مجلس به شدت به آن معترض بودند.

هاشمی با بیان اینکه این دو نفر در شورا حق رأی دارند، افزود: وقتی که این افراد در جلسه شرکت نمی‌کنند، حق رای‌شان نیز از بین می‌رود و تصمیم گیری بدون نظر آنان انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: این اقدام وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه در حالی که قانون آنها را موظف به حضور در جلسه و دادن رأی کرده، توهین به وزیر جهاد و جامعه کشاورزی کشور است و نشان دهنده آن است که این مقامات ارزشی برای حوزه کشاورزی قائل نیستند.

کد خبر 5159440

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =