شعار سال ۱۴۰۰ با حمایت از کالای داخلی میسر می شود

کاشان - نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار سال ۱۴۰۰ با حمایت از کالای داخلی میسر می شود.

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به گذشت بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب و دسیسه‌ها و توطئه‌های مداوم دشمنان بر علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول این سال‌ها اظهار داشت: دشمنان در تمام توطئه‌های خود ناکام ماندند و حال چند سالی است که رو به جنگ اقتصادی آورده اند.

وی با بیان اینکه مهمترین اهداف دشمن در تحریم‌های ظالمانه علیه ایران افزایش فشارهای اقتصادی و معیشتی بر مردم و شکستن مقاومت آنهاست، ابراز داشت: با این وجود مردم ایران ثابت کرده اند که با وجود همه مشکلات و توطئه‌ها همچنان به آرمانهای انقلاب اسلامی پایبند هستند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یکی از مهمترین حوزه‌های شکوفایی اقتصاد هر کشور را در افزایش تولیدات صنعتی آن دانست و تصریح کرد: بر همین مبنا و بر اساس منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب چند سالی است که مسائل مربوط به تولید در شعارهای سال ایشان مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به نامگذاری آخرین سال قرن حاضر با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها خاطرنشان کرد: امسال هم به دنبال چند سال اخیر بیشترین تاکید رهبر معظم انقلاب در مورد مباحث اقتصادی و در حوزه تولید است.

ساداتی نژاد با بیان اینکه تحقق شعار ۱۴۰۰ با حمایت از کالای داخلی میسر می‌شود، بیان داشت: حمایت از تولید علاوه بر شکوفایی اقتصادی و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باعث اشتغال و کارآفرینی هم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین موضوعاتی که در بخش تولید باید مورد توجه قرار گیرد در صنعت کشاورزی است، ادامه داد: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در سال ۹۹ سعی کرده است با توجه به اهمیت صنعت کشاورزی در تولید و رسیدن به اهداف و آرمانهای رهبر معظم انقلاب در مقوله اقتصاد مقاومتی تمام تلاش خود را در حمایت از فعالین صنعت کشاورزی انجام دهد.

نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس پیش خرید گندم به قیمت مطلوب کشاورزان، بیمه فعالان بخش کشاورزی در کارگاه‌های کوچک کشاورزی، تصویب راهکارهایی مشخص برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی و سند دار کردن زمینهای کشاورزی را از جمله این فعالیت‌ها دانست و گفت: در سال جدید و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب تلاش‌های خود را برای حمایت از فعالین و تولیدکنندگان صنعت کشاورزی مضاعف می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه حمایت از صنعت کشاورزی و تولیدکننده‌های این حوزه باعث تقویت امنیت غذایی در کشور می‌شود، افزود: یکی از مهمترین موانع در بخش تولید بروکراسی اداری است که بسیاری از فعالین این حوزه نسبت به آن دغدغه دارند و باید تمام سعی مدیران و مسئولین کشور در رفع این دغدغه باشد.

ساداتی نژاد افزود: اعتماد به تخصص و تلاش جوانان از مهمترین عوامل در پشتیبانی از تولید در کشور است و بر این اساس مجلس یازدهم این آمادگی را دارد که با وضع قوانین و نظارتی در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و اقتصادی به کمک فعالان این صنایع در آید.

کد خبر 5173667

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha