دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب شد

با حکمی از سوی دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر عاطفه عابدینی به عنوان دبیر کمیته علمی کشوری COVID-۱۹ منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت در این حکم آمده است: «با توجه به سوابق ارزنده سرکار عالی و زحمات شبانه روزی که در مدیریت بیماران مبتلا به COVID-۱۹ در کشور متقبل شده اید بدینوسیله بعنوان دبیر کمیته علمی کشوری COVID-۱۹ منصوب می‌شوید انتظار می‌رود موارد زیر را پیگیری کنید:

۱- تشکیل جلسات کمیته علمی با هماهنگی و نظارت معاون درمان با حضور اندیشمندان و صاحبنظران کشور که در حوزه بیماری در علوم پایه و بالینی صاحبنظرند و در طول مدت اپیدمی در تشخیص و درمان بیماران حضور فعال داشته اند.

۲- بررسی وضعیت علمی تیم مدیریت بیماری در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز بهداشتی درمانی کشور و بروزرسانی اطلاعات آنها با بهره گیری از تجارب مراکز فوق در راستای کاهش بار بیماری و مرگ و میرها.

۳- بررسی و تحلیل داده‌های مراکز مختلف و ارسال آنها به مراجع ذیربط و دفتر اینجانب به صورت هفتگی و یا ماهیانه.

۴- ارتقا دانش و مهارت تیم‌های مدیریت بیماری بخصوص بخش مراقبت‌های ویژه در مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپائی، آزمایشگاه‌های تشخیصی و دیگر مراکز مرتبط با مدیریت بیماری با برگزاری دوره‌های آموزشی و ارسال اطلاعات و مطالب آموزشی از طریق ایجاد شبکه اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی.

۵- بررسی مطالعات جهانی و بروز رسانی پروتکل‌های درمانی منطبق بر داده‌های بین المللی و تجارب ارزنده ملی.

۶- کمک به معاونین بهداشت و تحقیقات و فناوری در تکمیل مطالعات علمی واکسن COVID-۱۹ و همچنین تدوین پروتکل‌های مورد نیاز جهت مراقبت از گیرندگان واکسن بخصوص در گروه‌های آسیب پذیر در مقابل عوارض احتمالی واکسن‌های مختلف و تعیین افراد ناظر از کمیته علمی برای هر کدام از برندهای واکسن‌های مختلف داخلی و خارجی جهت ثبت مستمر عوارض و ایمنی بخشی آنها با مشارکت در تیم‌های کشوری که در معاونت تحقیقات و فناوری تشکیل شده است.

۷- رتبه بندی علمی بخش‌های کووید کشور با نظارت معاون درمان.

۸- اطلاع رسانی در مورد نظرات کمیته علمی و انتقال مطالب عنداللزوم از طریق رسانه‌ها با هماهنگی لازم.

توفیق سرکارعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم»

دکتر عاطفه عابدینی فوق تخصص ریه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

کد خبر 5191674

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =