ناراحتی سرمربی والیبال سایپا از یک بازیکن/ باشگاه پیگیر جدایی است

سرمربی تیم والیبال سایپا در واکنش به جدایی ادریس دانشفر گفت: دوست داشتم اگر این اتفاق برعکس رخ می‌داد و باشگاه‌ قرارداد را ملغی و با بازیکن دیگر توافق می‌کرد عکس العمل بازیکن را می دیدم.

به گزارش خبرنگار مهر، ادریس دانشفر در حالی که با تیم والیبال سایپا برای فصل جدید مسابقات به توافق رسیده بود، در نهایت با تیم سابق خود یعنی شهرداری گنبد قرارداد امضا کرد.

ناصر شهنازی سرمربی تیم والیبال سایپا در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جدایی ادریس دانشفر از این تیم گفت: تا امروز در رابطه با تعهد اخلاقی به مشکل برنخورده ام. همیشه سعی کرده‌ام به تعهدات اخلاقی نسبت به تیم، باشگاه و حتی بازیکنان پایبند باشم. اگر صحبتی با بازیکنی انجام داده‌ام، در حضور مسئولان باشگاه بوده تا رسمیت پیدا کند و به آن متعهد بودم و خلاف آن عمل نکرده ام. انتظارم از بازیکنان نیز همین است.

وی تأکید کرد: این تعهد اخلاقی و کتبی است. زمانی که با بازیکنی صحبت می‌کنیم و به توافق می‌رسیم، دیگر به دنبال جذب بازیکن نمی‌رویم. زمانی با ادریس دانشفر مذاکره کردیم که کسی او را نمی‌خواست. قراردادی که با دانشفر بستیم، توسط باشگاه بود. دو روز گذشته تمام قراردادها را در هیات هم ثبت کردیم اما ادریس دانشفر برای ثبت قراردادش در هیات حاضر نشد و با تیم گنبد به توافق رسید. این رفتارها اعتبار، ارزش و تعهد اخلاقی را از بین می‌برد.

شهنازی در پاسخ به این سئوال که آیا سایپا از دانشفر شکایت خواهد کرد؟ گفت: دانشفر به باشگاه سایپا بی‌احترامی کرده و قطعاً باشگاه پیگیر این کار او خواهد شد. طبق قوانین فدراسیون والیبال، هر بازیکن اگر با دو باشگاه قرارداد ببندد، برای یک سال محروم خواهد شد و باشگاه دوم باید دو برابر مبلغ قرارداد به فدراسیون غرامت بپردازد. تقوی دبیرکل فدراسیون اعلام کرده که قراردادهای ثبت هیات، رسمی است درحالی که قرارداد داخلی باشگاه سایپا هم معتبر است زیرا دایره حقوقی دارد و با یک تیم که باشگاه نیست، متفاوت است. من به عنوان سرمربی، دیگر در این موضوع دخالتی ندارم و باشگاه پیگیر کارهای او خواهد بود.

شهنازی اظهار داشت: دانشفر اگر مشکلی داشت، در زمان بستن قرارداد با سایپا نیز همین وضعیت را داشته است. اگر بنا بر مشکلاتش می‌خواست از باشگاه سایپا جدا شود، باید ابتدا با باشگاه صحبت و اجازه می‌گرفت و در نهایت باشگاه باید تصمیم می‌گرفت.

سرمربی تیم والیبال سایپا گفت: حدود یک ماه پیش از فدراسیون استعلام گرفته‌ایم که اگر سایت باز است، قراردادها را ثبت کنیم اما فدراسیون اعلام کرد که سایت بسته است. به طور اتفاقی از طریق یکی از باشگاه‌ها متوجه شده‌ایم که سایت فدراسیون باز است و آنها قراردادهایشان را ثبت کرده‌اند. جالب است که فدراسیون خودش در جریان نیست که سایتش باز یا بسته است. اگر ما زودتر اطلاع داشتیم، حتماً قراردادهایمان را همان موقع در سایت فدراسیون ثبت می‌کردیم.

شهنازی در پایان تاکید کرد: یک سوال از بازیکنان دارم. یعنی اگر باشگاه‌ها در حالی که با بازیکنی قرارداد دارند بروند و با بازیکن بهتر قرارداد ببندند و قرارداد قبلی را ملغی کنند، عکس العمل بازیکنان چه خواهد بود؟ بازیکنان در این شرایط راجع به باشگاه‌ها چه صحبتی خواهند کرد؟ اگر این اتفاقات برعکس رخ می‌داد دوست داشتم عکس العمل بازیکنان را می‌دیدم.

کد خبر 5205041

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha