جامعه پزشکی ۲۵ تیر پای صندوق های رای می روند

رئیس ستاد مرکزی اجرایی هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی، گفت: انتخابات نظام پزشکی در تاریخ ۲۵ تیر ۱۴۰۰ برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جان بابایی، اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته انتخابات نظام پزشکی در تاریخ ۲۵ تیر ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد از این رو مقدمات مراحل اجرایی آغاز و ستاد مربوطه از چندین هفته گذشته در ستاد معاونت درمان وزارت بهداشت تشکیل شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: با شروع به کار هیات مرکزی نظارت ابلاغ روسای کمیته های اجرایی انتخابات در دانشگاه و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور صادر و در کلیه مراکز براساس جدول زمان بندی تدوین شده که مورد تایید هیات مرکزی نظارت قرار گرفته و فعالیت کمیته های اجرایی به صورت رسمی آغاز شده است.

وی افزود: ستاد مرکزی اجرایی با طراحی فرم های مرتبط و منطبق با آیین نامه اجرایی انتخابات جهت سازماندهی و نظم روند فعالیت کمیته های اجرایی اهتمام ورزیده و تاکنون فرم های مشخصات اعضای کمیته های اجرایی حوزه های اخذ رای، لیست اسامی اولیه داوطلبان عضویت در هیات مدیره ها و نیز لیست تمامی اعضا سازمان نظام پزشکی سراسر کشور که با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی همان حوزه تنظیم شده به مراکز ابلاغ و در حال تکمیل و ارسال به ستاد مرکزی است.

جان بابایی گفت: همچنین بر اساس جدول زمانبندی، آگهی ثبت نام کاندیداهای هیات مدیره ها و شرایط انتخاب شوندگان به استناد ماده ۲۳ قانون سازمان نظام پزشکی و نیز مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام داوطلبین و پرسشنامه داوطلبی عضویت در هیات مدیره ها و تحویل به هیات های نظارت حوزه ها جهت ارسال به مراجع ذی صلاح در راستای استعلام صلاحیت ها برای هیات های اجرایی کلیه دانشگاه ها و دانشکده ها ارسال شده است.

وی افزود: در ستاد مرکزی کارشناسان مربوطه به صورت مستمر با تمامی همکاران کمیته های اجرایی حوزه ها جهت هماهنگی و رفع ابهامات ارتباط داشته و در خصوص سوالات و ابهامات خارج از آیین نامه اجرایی بصورت کتبی از هیات مرکزی نظارت استعلام و پاسخ به مراکز اعلام می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر فعالیت بدون وقفه حوزه های انتخاباتی گفت: با توجه به ابلاغ ستاد مرکزی اجرایی، کلیه کمیته های اجرایی دانشگاه و دانشکده های علوم پزشکی و نیز کلیه حوزه های انتخابات مکلفند در ایام تعطیل نیز بدون هیچگونه وقفه ای خدمات لازم را به همکاران محترم گروه پزشکی ارائه دهند و توصیه می شود در تمامی مراحل برگزاری انتخابات همکاری و هماهنگی مستمر و سازنده با هیات های نظارت حوزه های خود را داشته باشند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۲۲۲ حوزه واجد شرایط هیات مدیره نظام پزشکی در کشور جهت برگزاری انتخابات در حال فعالیت می باشند که نسبت به هفتمین دوره انتخابات، ۱۴ حوزه جدیدالتاسیس اضافه شده است.

رئیس ستاد مرکزی اجرایی انتخابات سازمان نظام پزشکی گفت: در این ۲۲۲ حوزه مجموعاً ۲۹۴۷۶۴ نفر عضو سازمان براساس ماده ۴ قانون سازمان نظام پزشکی می باشند که از این تعداد ۱۴۱۳۴۷ نفر پزشک معادل ۴۸ درصد کل، ۳۹۶۳۴ نفر دندانپزشک معادل ۱۳ درصد، ۲۵۵۷۴ نفر داروساز معادل ۹ درصد، ۵۰۵۸ نفر علوم آزمایشگاهی معادل ۲ درصد، ۲۹۳۶۶ نفر کارشناسان گروه پروانه دار معادل ۱۰ درصد و ۵۳۷۸۵ نفر ماما هستند که معادل ۱۸ درصد از کل آمار هستند.

وی گفت: تا پایان دوم خرداد ۱۴۰۰ در کل مراکز ثبت نام در سطح کشور ۸۳۳ نفر متقاضی عضویت در هیات مدیره های سازمان نظام پزشکی ثبت نام نموده اند و قطعاً تا پایان روز ثبت نام که پایان وقت اداری ۵ خرداد است، همکاران فرصت دارند به حوزه های ثبت نام مراجعه و با توجه به تمهیداتی که با هماهنگی هیات مرکزی نظارت و معاون فنی سازمان نظام پزشکی صورت گرفته مراحل ثبت نام تسهیل شده است.

کد خبر 5220169

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =