کمک برای تأمین مخازن و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بیمارستان ها

بنیاد مستضعفان با اختصاص ۷۹ میلیارد تومان، هزینه تأمین ۳۰ دستگاه اکسیژن‌ساز ۶۰۰ لیتری بیمارستانی، ۵ مخزن کراپوژنیک اکسیژن مایع و همچنین چندصد دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی را متقبل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی اوج‌گیری شیوع کرونا در موج پنجم و درخواست وزیر بهداشت در خصوص نیاز بیمارستان‌های کشور و مشکلات سیستم درمانی در تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و مخازن اکسیژن مایع، با دستور سید پرویز فتاح، هزینه خرید ۳۰ دستگاه اکسیژن‌ساز ۶۰۰ لیتری بیمارستانی و ۵ مخزن کراپوژنیک اکسیژن مایع هر یک به ظرفیت ۲۰ تن از سوی بنیاد مستضعفان به وزارت بهداشت پرداخت شد.

بر اساس این گزارش، بنیاد مستضعفان برای هر یک از تجهیزات اکسیژن‌ساز بیمارستانی، مبلغ ۲.۲ میلیارد تومان و برای هر مخزن کراپوژنیک اکسیژن مایع ۲۰ تنی، ۱.۶ میلیارد تومان پرداخت کرد که جمعاً رقمی بالغ بر ۷۴ میلیارد تومان برآورد شده بود.

همچنین در ادامه این کمک‌ها، بنیاد مستضعفان با پرداخت ۵ میلیارد تومان به سازمان بسیج، هزینه تأمین چندصد دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی را تقبل کرد.

بر اساس این خبر، تأمین این تجهیزات در شرایطی انجام شد که پیش از این نیز بنیاد مستضعفان با پرداخت بیش از ۸۲ میلیارد تومان، هزینه تأمین ۱۰۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی و ۲۴ دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستانی را طی ۲ مرحله در نیمه آذر سال قبل و مرداد ماه امسال متقبل شده بود تا این تجهیزات توسط وزارت بهداشت، در اختیار بیمارستان‌های درگیر مبارزه با بحران کرونا با اولویت مناطق محروم قرار گیرد.

کد خبر 5285049

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha