صدور  سند کاداستری برای ۲۰ میلیون هکتار از اراضی ملی

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری گفت: در ۴۰ روز گذشته برای ۲۰ میلیون هکتار از اراضی ملی سند کاداستری صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری گفت: در ۴۰ روز گذشته برای ۲۰ میلیون هکتار از اراضی ملی سند کاداستری صادر شده است.

حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری گفت: در ۴۰ روز گذشته برای ۲۰ میلیون هکتار از اراضی ملی سند کاداستری صادر شده است.

بابایی با بیان اینکه کارگروه جهادی کاداستر با تلاش شبانه روزی اقدامات خوبی را رقم زده است، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان سال جشن تثبیت و صدور سند کاداستری اراضی منابع طبیعی را در کشور برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه فناوری بعد از بازدیدهای سر زده از قسمت‌های مختلف سازمان اقدامات خوبی در راستای الکترونیکی شدن انجام گرفته و شاهد کاهش مراجعات از استان‌ها هستیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به بازدیدهای انجام شده از استان‌ها و واحدهای ثبتی گفت: در هفته گذشته سفری که به استان گلستان داشتیم بیش از ۹۵ درصد در حوزه کاداستر پیشرفته داشته است.

وی افزود: استان گلستان از نظر میزان تخلفات و جرایم از استان‌های سفید بوده و وضعیت خوبی دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص اتمام کاداستر منابع طبیعی در برخی استان‌ها گفت: در استان‌های همدان و آذربایجان غربی، کاداستر منابع طبیعی تمام شده است و وارد کاداستری کردن کاداستر اراضی زراعی شده‌اند.

بابایی اضافه کرد: تا امروز ۱۰۲ میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی سند مالکیت کاداستر صادر شده است.

وی با اشاره به استفاده از مدیران جوان و جهادی در سازمان اشاره کرد و گفت: مدیران جهادی و دل سوز به فکر اهداف سازمانی هستند و در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بر می‌دارند. یک مدیر خوب باید تلاشگر، خلاق باشد و کارمندان وی را الگوی خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: هر جا ما بازدید داشتیم و مدیر جهادی و تلاش‌گر در رأس امور بود فساد و جرایم کمتر بوده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: وضعیت کشور نسبت به یک دهه قبل متفاوت است امروزه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مرزهای جغرافیایی را برداشته است و در این فضا زمان و مکان معنی ندارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه این مراسم یکی از اولویت‌هایی که باید مدیر کل جدید ثبت شرکت‌ها به آن توجه کند را شناسایی شرکت‌های صوری اعلام کرد و گفت: با برخی از شاخص‌ها می‌توان شرکت‌های صوری را از واقعی تشخیص داد و در چارچوب ضوابط قانونی با شرکت‌های صوری برخورد کرد.

بابایی اولویت دیگر در حوزه ثبت شرکت‌ها را اصلاح و بهبود فرآیندهای ثبت شرکت‌ها بیان کرد و ادامه داد: باید به شرکت‌هایی که به مردم خدمت می‌دهند و برای کشور اشتغال ایجاد می‌کنند، خدمات ویژه داده شود.

وی با تاکید بر ارتقا رتبه بندی اقتصاد کشور، گفت: نحوه ثبت شرکت‌ها و برندها از مواردی است که در ارتقا و رتبه بندی اقتصادی کشور مؤثر است.

وی در خصوص برون سپاری برخی از فرآیندها گفت: برخی از فرآیندها که هنوز الکترونیکی نشده است می‌توان از برون سپاری به دفاتر اسناد رسمی استفاده کرد.

در پایان این مراسم، علی اصغر دربانی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان سمنان به عنوان مدیر کل جدید کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری معرفی و از زحمات حمید کشاورز مدیر کل پیشین ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری که پیش از این به سمت مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان تهران معرفی شده بود، تقدیر شد.

کد خبر 5382458

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =