۱۱ اسفند ۱۴۰۰، ۲۳:۵۲

رئیس خانه مطبوعات گلستان:

خبرنگاران گلستان امنیت شغلی ندارند

خبرنگاران گلستان امنیت شغلی ندارند

گرگان- رئیس خانه مطبوعات گلستان گفت: امنیت شغلی همیشه بزرگترین مشکل جامعه رسانه بوده است.

هادی علمدار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حوزه رسانه سال هاست که مشکلات زیادی وجود دارد و عدم حمایت درست باعث شده رسانه‌ها ضعیف شوند.

وی با بیان اینکه عدم ثبات شغلی و نداشتن بیمه از اصلی ترین مشکلات خبرنگاران گلستان است، خاطرنشان کرد: خبرنگاری را از لحاظ مالی نمی‌توان یک شغل محسوب کرد و از طرف دیگر نبود امنیت شغلی همیشه بزرگترین مشکل جامعه رسانه‌ای بوده است که در همه این سال‌ها تغییری نکرده است.

علمدار افزود: استان گلستان نسبت به سایر استان‌های دیگر، استانی کم برخوردار است، برای همین حوزه رسانه در این استان چندان تقویت نشده و از کمبود خبرنگار متخصص در این استان رنج می بریم.

رئیس خانه مطبوعات گلستان با بیان ایکه مشوق‌های حمایتی که وجود دارد باید تسهیل شود، گفت: تامین اجتماعی برای بیمه خبرنگاران تنها به کارگاه‌های مشمول حمایت دولت تاکید دارند و این امر سبب شده تا خبرنگاران حوزه مجازی و خبرگزاری‌های استان نتواند از بیمه برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه باید امور تایید بیمه خبرنگاران از طریق صندوق هنر به استان‌ها واگذار شود، تصریح کرد: سخت گیری که در این حوزه برای بیمه و مالیات کار رسانه‌ای وجود دارد باعث از رونق افتادن فعالیت‌های رسانه‌ای شده است.

رئیس خانه مطبوعات گلستان اضافه کرد: در حال حاضر تایید کار خبرنگار در استان باید از طریق معاونت مطبوعاتی انجام شود که این شاید پرسه زمان برشود و فعالان رسانه نتوانند از بیمه استفاده کنند اگر این امر به استان‌ها واگذار شود بسیاری از مشکلات بیمه اصحاب رسانه حل خواهد شد.

علمدار هزینه بالای چاپ و کمبود کاغذ را از مشکلات رسانه‌های چاپی برشمرد و افزود: امیدواریم در سفر رئیس جمهور به استان گلستان، استان‌های کم برخوردار را بهتر ببینند و راهکارهای برای امنیت شغلی این قشر لحاظ شود.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم حمایت، بسیاری از رسانه‌های گلستان برای اینکه از منابع مالی خوبی برخوردار نبودند تعطیل شده‌اند.

کد خبر 5436361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha