ورود مجدد اتوبوس‌های دوطبقه به تهران

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: آخرین مکاتبات با سازمان برنامه و بودجه انجام شد که باید به وزارت نفت اعلام کند که حواله برای تهاتر نفت تأمین شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در هفتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی، پاک و مدیریت تقاضا در این زمینه از رویکردهایی است که می‌تواند تا ۱۵ درصد موارد مؤثر در ترافیک را بهبود دهد، اظهار کرد: بنا بر تدبیر شهردار تهران در خصوص موضوعات اولویت دار و نیازمند به تعاملات بین بخشی، قرارگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت که قرارگاه توسعه حمل و نقل عمومی و پاک با برگزاری چهار جلسه، یکی از این قرارگاه‌ها به شمار می‌رود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به قوانین فرادستی حوزه حمل و نقل، تصریح کرد: ارکان‌های اجرایی مؤثر در ترافیک پایتخت حضور دارند و نیاز به قرارگاه وجود داشت تا هماهنگی بین این ارکان‌ها ایجاد شود.

شفیعی با بیان اینکه ما برای تجهیزات متحرک، توسعه و نوسازی باید برنامه‌ریزی انجام می‌دادیم، خاطرنشان کرد: توسعه خطوط و نوسازی خطوط موجود و نوسازی سخت افزار و بهبود نرم افزاری را نیز باید دنبال کنیم؛ برقی سازی حمل و نقل و توسعه دوچرخه و اسکوترهای برقی نیز از دیگر برنامه‌های مورد اهمیت است که باید دنبال شود.

وی با اشاره به تدوین ۵۹ برنامه عملیاتی، یادآور شد: در حال حاضر ۱۴۳ ایستگاه و هزار و ۵۲۱ واگن داریم که ۲۶۰ واگن دو طبقه و هزار و ۲۹۵ واگن یک طبقه است؛ برای رسیدن به مدت زمان میانگین دو دقیقه، به هزار و ۴۶۷ واگن نیاز داریم و ۱۵۰۰ واگن نیز برای خطوط هشت تا ۱۱ نیاز داریم.

شفیعی با بیان اینکه در بخش اتوبوسرانی متوسط عمر ناوگان ۱۰ سال و بخش خصوصی ۱۵ سال است، خاطرنشان کرد: پنج هزار و ۱۷ دستگاه موجود در بخش ملکی و دو هزار و ۲۷۴ دستگاه اتوبوس فعال داریم و ۳۰۳ دستگاه مینی‌بوس نیز فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه در تاکسیرانی ۷۸ هزار و ۷۸۴ تاکسی داریم، اظهار کرد: از این تعداد شش هزار و ۵۰۷ دستگاه ون هستند که به طور کامل فرسوده هستند و از ۷۲ هزار و ۲۷۷ دستگاه تاکسی ۵۲ درصد بالای ۱۰ سال هستند و به سن فرسودگی رسیدند؛ میانگین سفر با تاکسی ۱۸.۴ درصد و میانگین جابجایی ۳.۴ میلیون سفر در روز است.

شفیعی با اشاره به تعریف ۱۲ پروژه در توسعه مترو، یادآور شد: ۲۷۶ هزار میلیارد تومان و ۳۰۶ میلیون یورو برای توسعه مترو در دوره چهار ساله پیش بینی شده است؛ در حال حاضر برای تکمیل خطوط فعلی ۳۹ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در زمینه تکمیل انبار قطعات یدکی مترو نیز خاطرنشان کرد: ۸۸۵ میلیارد تومان برای هشت پروژه در این بخش تخصیص داده شده است؛ اخیراً تفاهم نامه‌ای با وزارت کشور در حال پیگیری است تا دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای لوازم یدکی مترو تخصیص داده شود. فعال سازی قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن با تهاتر نفت انجام خواهد شد.

وی افزود: این موضوع به دوره قبلی مدیریت شهری برمی‌گردد که در دوره فعلی پیگیری صورت گرفت. آخرین مکاتبات با سازمان برنامه و بودجه انجام شد که باید به وزارت نفت اعلام کند که حواله برای تهاتر نفت تأمین شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه شبکه فعلی مترو از نظر طول شبکه رتبه بیستم دنیا را دارد، گفت: ارزان‌ترین کرایه دنیا در مترو به تهران اختصاص دارد.

شفیعی با اشاره به اینکه در حوزه اتوبوسرانی ۱۰ پروژه تعریف شده است، یادآور شد: در زمینه موتور سیکلت نیز سه پروژه با ۱۱ هزار و ۱۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی افزود: در تاکسیرانی شش پروژه با ۳۳ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان و در مدیریت هوشمند ترافیک سه پروژه با بیش از سه هزار میلیارد تومان تعریف کرده‌ایم.

شفیعی با بیان اینکه چهار هزار و ۳۰۰ دستگاه در دوره چهار ساله باید نوسازی شوند، تصریح کرد: دو هزار و ۳۰۰ دستگاه از محل وزارت کشور، هزار دستگاه از محل واردات و ۵۰۰ دستگاه نیز برقی است که قرارداد آن از سوی وزارت کشور مبادله شده و در حوزه بخش خصوصی نیز قرارداد ۵۰ دستگاه منعقد شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به تقویت بخش خصوصی در ساماندهی نیروهای انسانی خاطرنشان کرد: یکی از خطوط بی آرتی برای ورود بخش خصوصی در این زمینه در نظر گرفته شده است؛ برنامه‌ریزی فشرده‌ای برای تأمین رانندگان از این محل انجام شده و در نظر داریم بخش خصوصی خطوط جدید را در اختیار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: همزمان با اورهال و بازسازی، تعویض مخزن نیز در بخش اتوبوسرانی پیش بینی شده است؛ خودروسازان وارد گود شده‌اند و با توجه به مدل اقتصادی سرمایه گذاری، علاقمند شدند که از اتوبوس‌های خود در خطوط استفاده کنند و برنامه‌ریزی شده تا یک ماه آینده در زمینه خصوصی سازی ورود کنیم.

افتتاح سامانه اکباتان به عنوان بزرگترین فضای زیرزمینی خاورمیانه

شفیعی با بیان اینکه سامانه بزرگ اکباتان به عنوان بزرگترین فضای زیرزمینی کشور و حتی خاورمیانه افتتاح خواهد شد، گفت: ورودی دوم یادگار امام در خط ۶ افتتاح شد و همچنین ایستگاه ۱۷ شهریور به بهره برداری رسید و ۶ ایستگاه دیگر نیز تا پایان سال در مدار قرار می‌گیرد.

وی افزود: تأمین ۳۰ دستگاه اتوبوس، تکمیل و نوسازی ۹۲۰ دستگاه تاکسی، تعمیرات سامانه‌های هوشمند و اخذ مجوز تهاتر نفت و انعقاد تفاهم نامه با مپنا و دیگر اقداماتی از این قبیل از جمله اقدامات انجام شده در مدت اخیر بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به توسعه حمل و نقل پاک و انسان محور با تعریف هشت پروژه یادآور شد: سقف جریمه کرد خودروهای فاقد معاینه فنی محدود شده که باید این اختیار داده شود که شهرداری با همکاری پلیس این موضوع را دنبال کند.

شفیعی ادامه داد: پلیس مباحث حقوقی را در خصوص خودروهای فاقد مجوز طرح ترافیک دنبال کرده و همکاری‌هایی در این زمینه داشته ایم که بتوانیم رویکرد مشخصی در برخورد با این خودروها داشته باشیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه به نصب فیلتر جاذب دوده در اتوبوس‌ها اشاره کرد و افزود: اجرای طرح الزام دریافت گواهی معاینه فنی خودروهای پلاک تهران از مراکز معاینه فنی و توسعه حمل و نقل پیاده محور نیز از دیگر طرح‌هایی است که امیدواریم در دو سال آینده در این زمینه به نتیجه برسیم.

احداث ساختمان مرجع آزمایشگاه جایکا طی ۴ سال

وی همچنین تصریح کرد: احداث ساختمان مرجع آزمایشگاه جایکا از مواردی است که زمین آن تأمین شده و ساخت آن را دنبال می‌کنیم تا در دوره چهار ساله تکمیل شود.

شفیعی در خصوص حوادث ترافیکی در شهر تهران، گفت: علت یابی بروز حادثه در طول سال قبل انجام و رفع نواقص به مناطق دیگر نیز اعلام شد که در سال ۱۴۰۰ علیرغم افزایش ۳۵ درصدی ترافیک، شاهد کاهش هشت درصدی تلفات رانندگی در شهر بودیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه مبحث اصلی ما در سال جاری اتوبوس است، اظهار کرد: بحث اصلی در قرارگاه توسعه اتوبوس است که هزار و ۲۰۰ دستگاه از سوی وزارت کشور پیش بینی شده و امسال حداقل ۵۰۰ دستگاه تحویل داده خواهد شد و شهرداری تهران در اولویت قرار دارد.

شفیعی همچنین تصریح کرد: هزار و ۴۰۰ دستگاه اورهال می‌شود که در صورت نوسازی آن، تفاوت چندانی با اتوبوس‌های جدید نخواهد داشت و پنج سال قابلیت فعالیت خواهد داشت.

وی در ادامه یادآور شد: تا پایان سال این اورهال باید به اتمام برسد که اقدامات در این زمینه آغاز شده است و حتی بخش خصوصی زودتر از ما در این خصوص وارد عمل شده است.

اتوبوس‌های دوطبقه مجدداً به تهران بازمی‌گردند

شفیعی اضافه کرد: از محل اتوبوس‌های کارکرده تولید اروپا، ۵۰ دستگاه اتوبوس وارد شده که در حال سرویس و تعمیرات اولیه است و پس از اخذ مجوز دولت شماره گذاری آن انجام خواهد شد که شامل اتوبوس‌های تک واگن، دو واگن و دو طبقه است که از این تعداد پنج دستگاه از اتوبوس‌های دو طبقه خواهد بود.

وی افزود: تمام این دستگاه‌ها یورو ۴ و یا یورو ۵ هستند و استانداردهای مورد نیاز ما را تأمین می‌کنند؛ قیمت خرید این اتوبوس‌ها از هزینه اورهال اتوبوس‌های موجود کمتر است.

اورهال ناوگان مترو طی ۱۸ ماه

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی نیز تا پایان سال تأمین خواهد شد، گفت: برنامه ۱۸ ماهه نیز برای اورهال مترو پیش بینی شده است و ۸۰۰ میلیارد تومان و ۲۴ میلیون یورو در نظر گرفته شده که اورهال سرعت بگیرد و تعهد داده شده که ۷۰۰ واگن اورهال شود.

وی در ادامه نشست در پاسخ به سوالات اعضای شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سامانه کنترل پروژه برخط ایجاد شده است، گفت: میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها در این سامانه قابل دسترس است و برای اولین بار این میزان شفافیت در کنترل پروژه اتفاق می‌افتد.

وی افزود: برنامه‌ها در سال ۱۴۰۱ تنظیم شده است و نیازمندیم که در جلسه‌ای بتوانیم برنامه سال ۱۴۰۱ را ارائه دهیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه این موضوع از عهده شهرداری به تنهایی بر نمی‌آید، گفت: طرح‌ها را متناسب با حمایت دولت و منابع شهرداری و همکاری بخش خصوصی پیش می بریم؛ در گذشته حمایت دولت بیشتر بود اما در حال حاضر چنین نیست و با چنگ و دندان این اتوبوس‌ها را تأمین می‌کنیم.

وی افزود: اتوبوس برقی با قیمت حداقل ۱۰ میلیارد تومان برای هر دستگاه از شهریور ماه در پایتخت تأمین می‌شود.

شفیعی با بیان اینکه حداکثر تعداد اتوبوس‌های فعال در سال ۸۶ بیش از چهار هزار دستگاه بوده و هیچگاه شش هزار و هشت هزار دستگاهی که مطرح می‌شود نبوده است، تصریح کرد: اگر بتوانیم برنامه‌ها را محقق کنیم، میزان تأمین اتوبوس‌ها بی نظیر است.

وی اضافه کرد: به محض اینکه بتوانیم قراردادها و مجوزها را نهایی کنیم و حواله را بگیریم، دو سال آینده اولین واگن‌ها وارد خطوط می‌شود و چون واگن‌ها سفارشی وارد می‌شود زودتر از این امکان پذیر نیست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تأمین نقدینگی در مترو انجام شده است، یادآور شد: همانطور که عنوان شد چهار جلسه در قرارگاه حمل و نقل عمومی و پاک تشکیل شده که ۴۱ بند مصوبه داشته که ۲۳ مورد از مصوباتی که قابلیت اجرای سریع داشتند، پیگیری و انجام شده اند.

وی افزود: با تأمین قطعات، کار اورهال را آغاز خواهیم کرد و در طول ۱۸ ماه اورهال ۷۰۰ واگن مترو را انجام خواهیم داد.

شفیعی با بیان اینکه فهم صدور مجوز برای استاندارد آسانسورها وجود نداشته و تعدادی از آسانسورهای ما در ایستگاه‌ها ایجاد و به دلیل موضوع استاندارد تعطیل است، گفت: مذاکراتی با سازمان استاندارد انجام شده و به زودی استانداردهای جدید برای ایستگاه‌های مترو تدوین و اجرایی خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه مشکلات به ما ارث رسیده و وظیفه داریم که پیگیری انجام دهند، یادآور شد: تمام قول‌هایی که ما داده ایم واقعی بوده و واهی نیست. درخواست ما این است که اعضای شورای اسلامی شهر از ارتباطات خود استفاده کرده و به ما در تحقق وعده‌ها کمک کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه بیش از ۶۵ درصد نوع خاصی از دوربین‌های شهری در آغاز فعالیت ما معیوب بود، گفت: اقدامات لازم برای تأمین تجهیزات در این زمینه آغاز شده تا بتوانیم هوشمندسازی را با جدیت بیشتری ادامه دهیم.

وی همچنین تصریح کرد: ترمینال شرق یکی از اولویت‌هایی است که به محض تأمین منابع مالی، بیش از ۶۰ میلیارد تومان در مرحله اولیه اختصاص خواهد یافت تا اواخر پاییز، مجموعه به بهره برداری برسد.

شفیعی با بیان اینکه در سالهای قبل پارکینگ به اندازه کافی ایجاد نشده بود، گفت: برنامه ریزی ما این بود که ۱۲۰ هزار واحد پارک حاشیه‌ای ایجاد شود که ۳۰ هزار واحد تأمین شده و مناقصات در مناطق مختلف در حال انجام است که مابقی این واحدها نیز تأمین شود.

وی افزود: پارکینگ‌های طبقاتی نیز در ۱۶ نقطه مشخص شده که اقدامات اجرایی آن نیز یک به یک در حال انجام است و در خصوص پارکینگ‌های مکانیزه نیز نواقص در حال رفع و مباحث در این زمینه در حال پیگیری است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تأکید کرد: در تلاش هستیم پروانه بهره برداری اسنپ را از وزارت صمت به شهرداری انتقال دهیم تا مشکل کرایه که به معضلی در کشور تبدیل شده، برطرف شود.

شفیعی با بیان اینکه سفر یک روزه به قطر برای استفاده از اتوبوس‌های مازاد پس از برگزاری جام جهانی خاطرنشان کرد: قرار بر این شد بررسی‌ها را انجام دهند و نتایج را اعلام کنند.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ۲۰۰ دستگاه اتوبوس اروپایی با نوسازی‌هایی که انجام خواهد شد، تا یک ماه آینده وارد مدار می‌شود تا مردم با مشکلات کمتری در حوزه حمل و نقل عمومی مواجه باشند.

کد خبر 5518065

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha