شکست جریان تحریف منجر به شکست جریان تحریم می‌شود

قزوین- نویسنده کتاب جهاد تبیین گفت: شکست جریان تحریف قطعاً منجر به شکست جریان تحریم می‌شود بنابراین امروز جهاد تبیین از هر جهادی مهمتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید صلح میرزایی در گردهمایی فعالان عرصه جهاد تبیین با عنوان «راوی» که شامگاه دوشنبه در سالن اجتماعات شهید سلیمانی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: بانوان یکی از عناصر جدی جهاد تبیین هستند و اگر بانوان فعال نشوند جهاد تبیین به نتیجه نمی‌رسد.

وی ادامه داد: امروز از اولین اشاره رهبر انقلاب به موضوع جهاد تبیین ۹ ماه گذشته و خیلی‌ها خود را در این موضوع مکلف دانسته و به دنبال چیستی و چرایی آن رفته‌اند.

مسئول دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای در قم با بیان اینکه جهاد به معنای تقابل با دشمن و تلاش و کوشش است، بیان کرد: حتی اگر جنگی هم مقابل ما نبود راه پیش روی ما در جامعه تبیین بود.

وی ادامه داد: مواجهه ائمه (ع) با افراد جامعه همین تبیین بوده است و در واقع تبیین بیمه کردن مردم در برابر مردم توطئه‌های طاغوت است.

نویسنده کتاب جهاد تبیین گفت: شخص حضرت امام (ره) ۱۴ سال صبر کردند و فرمان حضور خیابانی ندادند تا سطح درک مردم به درک قیام برای خدا برسد و این نشان دهنده اهمیت و جایگاه تبیین در جامعه است.

این مسئول با اشاره به وضعیت پساکرونایی جامعه یادآور شد: طی دو سال گذشته دانش آموزان، طلاب و حتی اساتید آنها به شدت رها شده‌اند و فضای مجازی زندگی‌ها را تغییر داده و متأسفانه فرزندانمان در این فضا رها شدند.

وی تصریح کرد: امروز لشگرهای سایبری علیه فرزندان ما تشکیل شده و ذهن اساتید و دانشجویان و طلاب درگیر شبهات شده و به همین علت امام جامعه احساس خطر کرده‌اند.

حجت الاسلام صلح میرزایی بیان کرد: دشمن با تمام قدرت به میدان نبرد آمده و شدت حمله دشمن بالا است و مقام معظم رهبری نیز به همین علت بر تبیین تاکید کردند.

وی تاکید کرد: اگر ما به موقع و به درستی روایت نکنیم دشمن با سرعت روایت می‌کند و باید بگوییم که حل مشکلات معیشتی طبق نظر مقام معظم رهبری به موضوع تبیین مربوط است.

وی افزود: شکست جریان تحریف قطعاً منجر به شکست جریان تحریم می‌شود بنابراین امروز جهاد تبیین از هر جهادی مهم‌تر است.

مسئول دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای در قم با اشاره به انواع روش‌ها در جهاد تبیین تشریح کرد: اگر بخواهیم به انواع جهاد تبیین اشاره کنیم باید گفت یک نوع از آن تبیین درمانی و تحریف زدایی است.

وی عنوان کرد: نوع دیگر جهاد تبیین، پیشگیرانه و به معنای تعمیق و انتقال معارف است و امروز فوری‌ترین و زودبازده‌ترین کار انتقال نرم افزار فکری امام و رهبر به جوانان انقلاب است و آخرین نوع جهاد تبیین نیز مدل تهاجمی است.

حجت‌الاسلام صلح میرزایی اضافه کرد: همه اهل بیت شهدای جهاد تبیین هستند و جهاد تبیین الگوهایی دارد که باید با الگوها و الزامات آن برای اثرگذاری آشنا شد.

این پژوهشگر حوزه جهاد تبیین با بیان این نکته که باید الزامات جهاد تبیین را شناخت تصریح کرد: برخی الزامات در جهاد تبیین مانند تقویت ایمان و معنویت در خود، شجاعت و حریت نسبت به تعلقات، توکل اخلاص و تکلیف محوری، تقوای قلم و زبان، رعایت مرز انتقاد، اخلاقی است.

وی اضافه کرد: رعایت اولویت‌ها و اصلی فرعی کردن، تمیز تبیین از تبیین نما، پشتوانه علمی و منطقی، بهره مندی از معارف اندیشمندان انقلاب، توامانی پرهیز از فتنه گری و تعارف بخش دیگری از الزامات جهاد تبیین است.

مسئول دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای در قم خاطرنشان کرد: جهاد تبیین به صورت عملی شبهه را خنثی می‌کند و این را باید در اولویت قرار داد.

نویسنده کتاب جهاد تبیین بیان کرد: اصول و الزامات روشی جهاد تبیین نیز حائز اهمیت است که در این مورد باید به اقدام به‌هنگام، التزام و پایبندی به قانون، هنرمندانه بودن، استقامت و پایداری در مسیر، نوآوری در قالب و شیوه بیان، صراحت در دفاع از اصول، بهره مندی از بستر فضای مجازی و بهره گیری درست از عنصر عاطفه توجه کرد.

این فعال عرصه جهاد تبیین در خاتمه با بیان اینکه یکی از الزامات جهاد تبیین شنیدن است، یادآور شد: مردم به یک گوش شنوای فعال و همدل نیاز دارند که لزوماً به دنبال توجیه کردن نباشد بلکه مشکلات آنها را شنیده و درک کنید.

کد خبر 5525269

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha