آمادگی کامل پلیس پیشگیری در تامین نظم و امنیت نوروز ۱۴۰۲

سردار بندی اسدی فر با بیان اینکه پلیس پیشگیری با بسیج تمام امکانات، پیشگیری از سرقت و تامین نظم و امنیت عمومی را در اولویت ماموریت های خود قرار داده است از راه اندازی قرارگاه نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر سردار رضا بنی اسدی فر اظهار داشت: قرارگاه نوروزی ابوذر به منظور سازماندهی کارکنان پلیس پیشگیری در سطح کشور با هدف تأمین نظم و امنیت، ایجاد فضای امن و ارائه خدمات انتظامی به هموطنان و جلب رضایت مردم و پیشگیری از وقوع جرایم از ۲۷ اسفند ماه کار خود را آغاز کرده است.

وی افزود: قرارگاه نوروزی ابوذر دارای ۶ کمیته تخصصی و ۲ قرارگاه فرعی در پلیس فرودگاه و راه آهن است که با فعالیت شبانه‌روزی تأمین نظم و امنیت عمومی و پیشگیری از جرایم خصوصاً سرقت را در اولویت مأموریت‌های خود قرار داده است.

این مقام ارشد انتظامی مهم‌ترین وظایف قرارگاه نوروزی ابوذر را هدایت ستادی، انجام هماهنگی با رده‌های درون و برون سازمانی در اجرای طرح‌های نوروزی، دریافت و ارسال مستمر آمار و عملکرد و اقدامات، تحلیل وقایع و ثبت اخبار و رویدادهای مهم در مورد وقوع سرقت‌ها و جرایم، امداد خواهی، مشاوره، نظارت و بازرسی، تعامل با دبیرخانه قرارگاه امام علی (ع) در سطح انتظامی کشور برشمرد و بیان کرد: این اقدامات به نحوی برنامه ریزی شده که امکان بهترین عملکرد از نظر فرماندهی و کنترل نیروها در عرصه عملیات را برای فرماندهان و مدیران فراهم می‌کند.

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور با تاکید به لزوم تعامل مستمر شهروندان و سازمان‌ها و نهادهای مسئول با پلیس خدمتگزار پیشگیری در امور مرتبط با تعطیلات نوروزی تصریح کرد: در این راستا قرارگاه ابوذر در بالاترین سطح آمادگی به صورت مداوم با سایر سازمان‌ها در تعامل است تا در نتیجه این هم‌افزایی خدمات مطلوب به مردم عزیزمان ارائه شود.

سردار بنی اسدی فر در خاتمه با بیان اینکه قرارگاه نوروزی ابوذر به منظور حفظ نظم و آرامش موجود در طول این ایام فعالیت خود را تشدید کرده است، اظهار کرد: امیدواریم مردم عزیز نیز پلیس را به عنوان خدمتگزار صادق خود در انجام وظایف محوله یاری کنند تا شاهد روزهایی شاد با بیشترین سطح امنیت برای همه ایرانیان باشیم.

کد خبر 5740101

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha