۲۳ مرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۴۶

در راستای تقویت منابع کتابخانه‌های آذربایجان شرقی؛

پویش «اهدای کتاب؛ ویژه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها» اجرا می شود

پویش «اهدای کتاب؛ ویژه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها» اجرا می شود

تبریز- در راستای تقویت منابع و مجموعه کتابخانه‌های عمومی پویش بزرگ «اهدای کتاب؛ ویژه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های آذربایجان شرقی» در استان آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در راستای تقویت منابع و مجموعه کتابخانه‌های عمومی پویش بزرگ «اهدای کتاب؛ ویژه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های آذربایجان شرقی» در استان اجرا می‌شود.

در این طرح اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های آذربایجان شرقی استان می‌توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی، کتاب‌های نو یا کتاب‌های خوانده‌شده و بدون‌استفاده خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند تا ضمن فراهم آوری زمینه برای همنشینی با کتاب، آگاهی و دانایی را برای عموم مردم استان به ارمغان آورند.

گفتنی است، اکنون در کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه کتاب موجود است. یکی از مهمترین اهداف اجرای پویش بزرگ «اهدای کتاب؛ ویژه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های آذربایجان شرقی» افزایش تعداد کتاب‌های کتابخانه‌های عمومی استان به میزانی است که به ازای هر نفر در آذربایجان شرقی حداقل یک جلد کتاب در مجموعه کتابخانه‌های عمومی وجود داشته باشد.

شایان ذکر است، در مرحله اول و دوم، طرح اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی استان طی دو پویش «نذر کتاب؛ نشر خوبی ها» و «اهدای کتاب؛ بارش دانایی» اجرا شده بود که طی آن بیش از ۳۲ هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی اهدا شد.

کد خبر 5861328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha