ایران نگران نقض حقوق بشر در اروپا است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار همتای سوئیسی خود ضمن ابراز نگرانی از نقض حقوق بشر دراروپا گفت: جمهوری اسلامی ایران نگرانی های جدی نسبت به وضعیت مسلمانان زندانی در برخی کشورهای اروپایی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کال می ری وزیر امور خارجه سوئیس که به منظور دیداری دو روزه در رأس هیئتی در تهران بسر می برد و منوچهر متکی وزیر امور خارجه کشورمان آخرین روابط دو جانبه، مسائل منطقه ای و همکاریهای بین المللی بویژه مسائل مربوط به انرژی و موضوع هسته ای، حقوق بشر را مورد تبادل نظر قرار دادند.

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه تصریح کرد : غرب با سکوت معناداری که در قبال نسل کشی فلسطینیها از سوی رژیم صهیونیستی  در غزه اتخاذ کرده زمینه نفرت افکار عمومی و ترویج خشونت علیه بیگناهان را تشدید ساخته است.

متکی با انتقاد از شورای امنیت به دلیل عملکردش نسبت به لبنان و فلسطین گفت : در یک ارزیابی کوتاه می بینم که شورای امنیت در خصوص لبنان و فلسطین نه تنها حق را در نظر نمی گیرد بلکه واقعیتها را نیز در تصمیم سازی دخیل نمی کند به همین دلیل عملکردش  به شدت زیر سئوال رفته است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات اخیر شورای امنیت در خصوص فعالیتهای صلح آمیز هسته ای ایران تصریح کرد :  اقدامات شورای امنیت علاوه بر لطمه جدی به جایگاه آژانس ، شلیک به آژانس و موقعیت آژانس ارزیابی می شود.

کال می ری وزیر امور خارجه سوئیس نیز در این دیدار از همکاریهای ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی تقدیر کرد و خواهان ادامه گفتگوهای حقوق بشری بین دو کشور در چارچوب موضوعات مورد تفاهم که از سال 1381 آغاز شده گردید.

وزیر خارجه سوئیس تامین انرژی برای کشورش را با توجه به نداشتن منابع انرژی بسیار مهم خواند و خواهان گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور خصوصا در حوزه انرژی شد.

کد خبر 656067

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha