ساری - خبرگزاری مهر: رئیس اتحادیه واحدهای پذیرایی بین راهی کشور از افزایش 10 تا 15 درصدی نرخ انواع خدمات در واحدهای پذیرایی بین راهی کشور خبر داد.

غلام علی صادقی صبح شنبه در حاشیه سفر به مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر در آمل اظهار داشت: این افزایش نرخ از چندی قبل به واحدهای پذیرایی بین راهی کشور اعلام شده و این واحدها اکنون با نظارت این اتحادیه با نرخ های جدید محاسبه می کنند.

وی این افزایش نرخ واحدهای پذیرایی بین راهی در مسیرهای مختلف کشور را طبیعی و منطقی دانست و افزود: به علت افزایش قیمت گوشت گوسفند و گاو و مرغ و درپی درخواست های شماری از صاحبان واحدهای پذیرایی بین راهی کشور مجبوربه افزایش نرخ 10تا 15درصدی در این واحدها شدیم.
 
رئیس اتحادیه واحدهای پذیرایی بین راهی کشور با اشاره به اینکه اکنون تمامی واحدهای پذیرایی بین راهی برای مهمانان نوروزی آماده سازی شده است تصریح کرد: بیشتر این واحدها از چند هفته و ماه گذشته اقدام به بهسازی و نوسازی واحدهای پذیرایی خود کردند.
 
صادقی ادامه داد: در ایام نوروز گروه های بازرسی این اتحادیه در تمامی نقاط حضوری فعال دارند.
 
وی با اشاره به اینکه هم اکنون با بیش از380 واحد پذیرایی بین راهی شامل رستوران ، قهوه خانه، دیزی سرا و ساندویچی بیشترین تعداد واحدهای پذیرایی بین راهی کشور در محورهای ارتباطی مازندران وجود دارد اظهارداشت: این تعداد واحدها در مازندران جوابگوی مسافران است.
 
رئیس اتحادیه واحدهای پذیرایی بین راهی کشور خاطرنشان کرد: با نظارت جدی ماموران بهداشتی و نیز ملزم شدن صاحبان واحدهای پذیرایی به ارائه خدمات مطلوب و بهداشتی به مردم، واحدهای پذیرایی مازندران در سه سال گذشته نمونه شناخته می شوند.
 
صادقی همچنین با اشاره به اینکه این اتحادیه در طول سال جلسات منظم با صاحبان واحدهای پذیرایی بین راهی در نقاط مختلف دارد یادآورشد: خوشبختانه با برگزاری این جلسات و همراهی صاحبان واحدهای پذیرایی در ارائه خدمات مطلوب به مسافران ، میزان رضایت مندی مردم از این واحدها نیز در چند سال گذشته افزایش یافته است.
کد خبر 1053933

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =