دانشجویان تفکرات نو را به جشنواره تزریق می کنند

یک کارگردان جوان تئاتر معتقد است که دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی باید از میان دانشجویان انتخاب شود زیرا جوانان باعث تزریق تفکرات نو به جشنواره می‌شوند.

فردین نظری که با نمایش"سلام وخداحافظ" در سیزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی حضور دارد درباره انتخاب دبیر آینده از بین اساتید دانشگاه به خبرنگار مهر گفت: من به هیچ عنوان موافق انتخاب دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی از میان اساتید دانشگاه نیستم. نباید این فرصت از دانشجویان گرفته شود.

وی ادامه داد: جشنواره تئاتر دانشگاهی تنها جایی است که دانشجویان در آن حق انتخاب واستقلال دارند. اساتید دانشگاه وهنرمندان تئاتر مسائل را به صورت حرفه ای دنبال می کنند اما اداره جشنواره توسط دانشجویان باعث تزریق تفکرات نو به این رویداد هنری  می شود.

وی افزود: دانشجویان با تفکرات جدید خود جایی برای تجربه کردن در این جشنواره پیدا می کنند. سلایق دانشجویان در طراحی وانتخاب آثار وبرنامه های جشنواره بسیار اهمیت دارد. البته درست است که اساتید وداوران آثار را انتخاب می کنند اما دانشجویان نیز در برگزاری این جشنواره تاثیر به سزایی دارند.

نظری خاطرنشان کرد: فرصت برگزاری جشنواره تئاتر دانشجویی نباید از دانشجویان گرفته شود. این جشنواره تنها مکانی است که به دانشجویان فرصت ارائه نظراتشان را می دهد. البته این جشنواره کمبودهایی دارد که امیدوارم با حمایت های مالی مسئولین در سالهای آینده شاهد مرتفع شدن آنها باشیم.

کد خبر 1076639

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =