محمد سرافراز به عنوان رییس سازمان صداوسیما منصوب شد/ مدیری با بیش از 20 سال سابقه

محمد سرافراز که با حکم مقام معظم رهبری به عنوان رییس جدید سازمان صداوسیما معرفی شد از سال ۷۱ در معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما در حال فعالیت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حضرت آیت الله خامنه ای طی حکمی محمد سرافراز را به سمت رییس سازمان صداوسیما منصوب کردند. محمد سرافراز که ازسال 71 در سازمان صدا و سیما حضور دارد، یکی از قدیمی‌ترین مدیران این رسانه به حساب می‌آید.

در حکم رهبر معظم انقلاب آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای محمّد سرافراز دام توفیقه
با پایان یافتن دوره ی مسئولیت جناب آقای مهندس سیّد عزت الله ضرغامی که با تلاش و کوششی خستگی ناپذیر و دلسوزانه و مبتکرانه همراه بود، جنابعالی را با توجه به صلاحیتهایی که بحمدالله از آن برخوردارید و با آگاهی از تجربه طولانی مدیریتی تان در رسانه ملّی و آشنایی های گسترده تان با این مجموعه ی بزرگ و مهمّ برای یک دوره ی پنج ساله به ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم.
سازمان صدا و سیما با مأموریت خطیر «هدایت و مدیریت فرهنگ و افکار عمومی جامعه» به مثابه دانشگاه عمومی، با تکیه بر فعالیت ها و برنامه های حرفه ئی پیشرفته و عمیق رسانه ای، وظیفه گسترش دین و اخلاق و امید و آگاهی و ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در میان آحاد ملّت را بر عهده دارد. مسئولیت تاریخی رسانه ملّی در مقطع کنونی، حفظ و ارتقای استقلال فرهنگی و هویت انقلاب ایران اسلامی است. «عزم ملّی و ابتهاج معنوی و نشاط انقلابی» آحاد جامعه در مسیر اهداف بلند نظام اسلامی، در گرو آگاهی و معرفت عمیق و گسترده ی عمومی و نیازمند پیوند با سرچشمه های تولید فکر ناب دینی و خیل دلبستگان فرهیخته و پرانگیزه ی انقلاب اسلامی است. سازمان صدا و سیما همچنین به عنوان موتور محرک و مشوق پیشرفت کشور، وظیفه پشتیبانی رسانه ای همه جانبه و مبتکرانه در امر بسیج عمومی ملّت و نیز کمک به مدیریت های اجرایی در جهت تأمین اهداف و اجرای سیاست های کلان نظام و تحقق سند چشم انداز کشور را بر دوش دارد. اهمّ راهبردهائی که انشاء الله خواهد توانست رسانه ملّی را در اجرای این مسئولیت بزرگ یاری رساند، به پیوست ابلاغ می شود.
در پایان لازم می دانم از جناب آقای مهندس ضرغامی و همکاران ایشان که توانستند رسانه ی ملّی را در دوره ی مسئولیت خود به پیشرفتی چشمگیر برسانند که بتواند در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقشی مؤثر ایفاء کند، صمیمانه تشکر کنم.
از درگاه خداوند منان توفیق جناب عالی را که مفتخر به انتساب به خانواده ی شهیدان معزّز انقلاب اسلامی می باشید در انجام این مأموریت خطیر و حساس با تکیه بر عنایات الهی خواستارم و برای شما و همکاران محترمتان دعا می کنم.

بیش از بیست سال سابقه در رسانه ملی

محمد سرافراز از سال 71 به عنوان معاون برون مرزی صداوسیما منصوب شد و در دوران سیدعزت‌الله ضرغامی مدیریت شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی وی را نیز به صورت همزمان برعهده داشت. وی مدرک دکترای علوم سیاسی خود را از دانشگاه بیروت دریافت کرده و به زبان‌های انگلیسی و عربی مسلط است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در 17 اسفند 90، ضمن دستور برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی به ریاست رییس‌جمهور وقت، اعضای حقوقی و حقیقی این شورا را تعیین کردند که محمد سرافراز هم یکی از این افراد بود که به مدت سه سال به عضویت این شورا درآمد.

سرافراز برادر دو شهید است. برادر بزرگ او جواد سرافراز مسئول دفتر شهید بهشتی بود و در کنار او در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال 1360 به شهادت رسید. برادر دیگر سرافراز در جنگ تحمیلی به شهادت رسید. پدر وی مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل سرافراز نیز نماینده ولی فقیه در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بود.

سرافراز کتابی به زبان عربی با نام «جنبش طالبان از ظهور تا افول» نوشته که در میانه دهه هشتاد در بیروت منتشر شده است. شبکه پرس تی وی، العالم، آی فیلم و هیسپان تی وی چهار شبکه‌ای است که وی آن‌ها را در سال‌های اخیر در مجموعه سازمان صدا و سیما راه‌اندازی کرد.

یکشنبه 11 آبان نیز، نشست شورای معاونان سیما با حضور سید عزت‌الله ضرغامی برگزار شد و رییس سابق صداوسیما، با نشاندن سرافراز در صدر مجلس، او را به عنوان رییس جدید سازمان صداوسیما معرفی و اعلام کرد یکشنبه 18 آبان مراسم تودیع و معارفه او در حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری برگزار خواهد شد.

سرافراز پس از صادق قطب زاده، محمد موسوی خویینی ها، محمد هاشمی، علی لاریجانی و سیدعزت الله ضرغامی ششمین رییس سازمان صداو سیما است. البته پس از اعدام قطب زاده، موسوی به عنوان سرپرست در این سازمان حضور داشت.

کد خبر 2415983

برچسب‌ها

شهر خبر