فروچاله ها در میناب حاصل بی توجهی مدیران به وضعیت آب است

میناب - امام جمعه شهرستان میناب گفت: مشکلات بی آبی روستاییان و فروچاله ها در میناب حاصل بی تدبیری و بی توجهی مدیران حوزه آب است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام معتمدی فر عصر پنجشنبه در جلسه با باغداران و فعالان محیط زیست گفت:حرف مردم میناب در مورد مشکلات و بحران آب در میناب بسیار منطقی است ومدیران باید دراین قضیه به حرف آنها گوش دهند وبا احمال کاری به باغداران وجلگه میناب خسارت وارد نکنند.

معتمدی فر با بیان اینکه در جریان مشکلات باغداران ومشکلات آب از گذشته تاکنون قرار گرفته ام گفت:من هم جزئی از همین مردم هستم ودر بحث ایجاد فروچاله ها ،به خطر انداختن محیط زیست است که همه را در بر میگیرد.

وی اظهار کرد: این مشکلات را بارها از تریبون نماز جمعه اعلام کرده ام  ولی چرا مسئولان این مشکلات را حل نمیکنند که باعث چنین رخداد بزرگی در میناب شود.

امام جمعه شهرستان میناب از کم کاری نماینده مردم در این مورد گفت : این وظیفه نماینده است که حرف ومشکلات مردم را به اطلاع مقامات اجرایی  برسانند .

معتمدی فر اظهارداشت: بنده از نمایندگان مردم استان هرمزگان در مجلس گلایه دارم که چرا وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند و تا کنون در مورد بحران آب در میناب سکوت کرده اند؟چرا حق سوال خود را در مورد مشکلات مردم مطالبه نمیکنند ؟ آیا این حق بایده به چند نماینده خاص در مجلس وچند شهر خواص باشد؟پس نمایندگان استان هرمزگان در مجلس چه کار میکنند؟

وی از نمایندگان مردم درمجلس خواست که با طرح سوال از وزیران ومدیران از خواسته مردم دفاع شود.

امام جمعه شهرستان میناب گفت :زندگی مردم شهرستان میناب شبه به زندگی روستایی است ،یعنی مردم زحمتکش در این شهرستان خود تولید دام وباغ وسایر موارد میکنند که در این صورت نیاز به آب دارن واین حق را از آنها نباید گرفت.

معتمدی فر خطاب به مسئولان ومدیرانی که بیان کرده اند باغداران مینابی آب کشاورزی خود را صرف درختان وعلفهای هرز میکنند گفت: آنهایی که چنین حرفی را بیان میکنند افرادی نادان هستند که دنبال فرافکنی هستند.

امام جمعه شهرستان میناب گفت : اگر استانهای همجوار ما از امتیاز دریای استان و با گرفتن مجوز نصب آب شیرن کن بتوانند آب شرب خود راتهیه کنند و نماینده ها ومدیران استان در کوتاه فکری خود باقی بمانند این جای تاسف بسار دارد.

وی از نمایندگان ومسئولان خواست با پیگیری های مکررخود خواست مردم را به دولت برسانند تامشکلات را به صورت جدی پیگیر باشند.

وی گفت: برای حفظ این کشا ورزان و باغداران که از گنجهای مهم مردم وکشورمان هستند  یاید همه تلاشها بکار رود تا خواست اصلی انها که اختصاص اب میناب به باغات اختصاص یابد.

کد خبر 2565723

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha