سازمان مجاهدين  مشي خود را بر حضور در انتخابات گذاشته است/ جريان سومي در انتخابات خبرگان فعال شده است

عضو شوراي مركزي سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي حضور در انتخابات را يكي از راهكارهاي اصلاح طلبان دانست و گفت: سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي نيز مشي خود را بر حضور در انتخابات متمركز كرده است.

محسن تركاشوند در گفت وگو با خبرنگار سياسي "مهر"، در ارزيابي از عملكرد گروهها و جريانات سياسي در آستانه انتخابات  آتي با اشاره به اينكه انتخابات مجلس خبرگان رهبري بسيار مورد توجه و اهتمام جدي هر دو جريان اصلاح طلب و اصولگرا در كشور قرار دارد، گفت: در انتخابات خبرگان جريان اصلاح طلب معتقد است در مجلس خبرگان بايد به جز مجتهدين افراد خبره ديگري و همچنين زنان حضور داشته باشند ولي تاكنون اين تفكر به نتيجه نرسيده و همچنان شاهد حضور روحانيون در اين مجلس هستيم.

وي افزود: شرايطي كه براي انتخابات آتي خبرگان و شوراها پيش آمده، مثبت تر از گذشته است و اختلافات و مرزبندي هايي كه در گذشته ميان گروههاي سياسي وجود داشته ، اكنون اين اختلافات رو به كاهش است.

عضو شوراي مركزي سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ادامه داد: مجموعه فراز و نشيب ها و عملكرد حاكميت يكدست موجب شده جريانات سياسي اصلاح طلب با يكديگر ائتلاف راحت تري را در عرصه انتخابات اعم از شوراها و مجلس خبرگان داشته باشيم، هرچند جريان راست تلاش دارد كه مجلس خبرگان را كاملا به تسلط خود درآورد.

محسن تركاشوند با بيان اينكه كاركرد و آرمان دو جريان اصلاح طلب و اصولگرا كاملا مشخص است و در چارچوب قانون اساسي نيز قابل ارزيابي است، تصريح كرد: اما جريان سومي كه در انتخابات خبرگان فعال شده است با رويكرد اصولگرائي در صدد وارد كردن چهره هاي جواني به اين مجلس است كه ديدگاههاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي و سياست خارجي مبهمي دارد.

وي افزود: در صورت حاكميت اين جريان بر مجلس خبرگان شاهد تغييرات و تحولات اساسي قابل توجهي در زمينه هاي مختلف خواهيم بود .

اين نماينده مجلس ششم حضور در انتخابات را يكي از راهكارهاي اصلاح طلبان دانست و گفت:  سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي نيز مشي خود را بر حضور در انتخابات متمركز كرده است.

وي در مورد عملكرد گروههاي سياسي براي شركت درانتخابات شوراهاي شهر نيز تصريح كرد: شرايطي كه اكنون در جامعه حاكم است، مثبت تر از دوره هاي گذشته ارزيابي مي شود و اكنون به راحتي مي توان به ارزيابي عملكرد دو جناح اصلاح طلب و جريان راست پرداخت.

محسن تركاشوند در مورد نحوه حضور سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي در انتخابات شوراها و خبرگان گفت: اين سازمان همواره در انتخاباتي كه در آن امكان رقابت سالم  وجود داشته باشد شركت خواهد كرد ولي عملكرد شوراي نگهبان براي برگزاري انتخاباتي آزاد خيلي مهم است.

وي در پايان خاطرنشان كرد: سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي مشي خود را بر حضور در انتخابات گذاشته است مگر اينكه شرايطي پيش بيايد كه نياز داشته باشد نسبت به آن شرايط پيش آمده مجددا تصميم گيري كند. 

کد خبر 342215

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =