آسیبهای اجتماعی در حال فراگیر شدن است

زنجان- مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: متاسفانه آسیب های اجتماعی در حال فراگیر شدن است و در این زمینه باید معلمان مطالعات اجتماعی داشته و با آگاهی با مسائل برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی تمجیدی ظهر دوشنبه در مراسم گرامیداشت امور تربیتی، افزود: معلمان توانمندی های فراوانی دارند که باید از این فرصت برای ارتقای تربیتی دانش آموزان استفاده شود.

وی اظهار کرد: باید مطالعات اجتماعی تقویت شود و در محیطی که اجتماعی است دانش آموزان هم اجتماعی تربیت شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: فضای مجازی به سرعت در حال رشد است و این فضا تاثیر زیادی بر روی ارتباطات گذاشته که باید ارتباط بین والدین با فرزندان و دانش آموزان با معلمین تقویت شود.

تمجیدی تاکید کرد: مربیان تربیتی باید ارتباط خود را با خانواده ها بیشتر کنند، چرا که بدون ارتباط نمی توانیم برنامه های موفقی را انجام داد.

وی افزود: باید مطالعات اجتماعی را بیشتر کرده چرا که مانع روند رشد آسیبهای اجتماعی می شود چرا که سن آسیبهای اجتماعی پایین آمده و زنگ خطری برای جامعه است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان یاد آورشد: متاسفانه آسیب های اجتماعی در حال فراگیر شدن است و در این زمینه باید معلمان مطالعات اجتماعی داشته و با آگاهی با مسائل برخورد کنند.

تمجیدی گفت: در بحث سند تحول بنیادین، روح سند، روح پرورشی است و باید به مسائل تربیتی دید ویژه داشت.

وی تصریح کرد: باید در بین دانش آموزان تربیت اسلامی، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی تقویت شود چرا که دانش آموزان به این مسائل نیاز دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه باید مهارت زندگی در بین دانش آموزان پر رنگ دیده شود، گفت:دانش آموزان باید با مسائل مهارتهای زندگی آشنا شوند تا در جامعه با موارد و مشکلات مختلف کنار بیایند و مواجه شوند.

تمجیدی افزود: مربیان تربیتی باید معارف دینی و اعتقادی را در بین دانش آموزان تقویت کنند.

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی آمزش و پرورش استان زنجان نیز در این مراسم بر لزوم توجه به مسائل تربیتی در مدارس استان زنجان تاکید کرد و افزود: توجه به امور تربیتی باعث توسعه آموزش و افزایش یادگیری بین دانش آموزان می شود.

عباسی تاکید کرد: در جامعه مشکلات فراوانی وجود دارد و در این راستا ورود مربیان تربیتی در مدارس نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و امروز که جامعه در شرایط حساسی قرار دارد مربیان تربیتی رسالت سنگینی را بر عهده دارند.

وی افزود: اگر بخواهیم جامعه ای توسعه یافته در همه حوزه ها داشته باشیم باید نسبت به تربیت دانش آموزان بیشتر تلاش کرده و برای تقویت باورهای دینی آنها راهکارهای موثر از سوی مربیان پرورشی در دستور کار قرار گیرد. 

معاون پرورشی و فرهنگی آمزش و پرورش استان زنجان یاد آورشد: مربیان تربیتی نسبت به تربیت دینی دانش آموزان تلاش کنند،چرا که توجه به مسائل اعتقادی و دینی ابزار مهم برای کاهش آسیبهای اجتماعی است.

عباسی تصریح کرد: مربیان تربیتی نقش بسیار موثری را در تقویت ارزشهای و باورهای دینی دانش آموزان دارند و باید برای تحقق این مهم تلاش کنند.

وی با بیان اینکه تربیت مقوله بسیار سختی است و باید بسترهای لازم برای تحقق این امر فراهم شود و مربیان از فرصتها به نحو احسن استفاده کنند، افزود: نهاد امور تربیتی چون با حوزه پیرامون خود منقطع نیست و عزم جدی را می طلبد که امور تربیتی در بین دانش آموزان تقویت شود.

کد خبر 3574901

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =