مدیرساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی قزوین:

احداث قطعه دوم قزوین – کلاچای در حال انجام است

شناسهٔ خبر: 4198047 -
قزوین- مدیرساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: احداث قطعه دوم از مسیر قزوین – کلاچای به طول ۲۶ کیلومتر در حال انجام عملیات است.

جعفر قزوینیان در جریان  بازدید مدیرکل و معاونین این اداره کل از پروژه ملی در دست احداث قزوین – رحیم آباد کلاچای در گفتگو با خبرنگار مهر، عدم تخصیص اعتبار و مسائل زیست محیطی را از موارد تاخیر در این پروژه عنوان کرد و افزود: اداره کل پیگیری لازم را در دستور کار خود قرار داده و هر بخشی از پروژه که امکان کار داشته باشد را فعال خواهد کرد.

مدیر ساخت و توسعه راههای قزوین در مورد مشخصات این پروژه عنوان کرد: طول مسیر این پروژه حدود ۱۴۵ کیلومتر است که ۷۰ کیلومتر از آن در استان قزوین قرار دارد.

قزوینیان در ادامه گفت: مسیر اصلی این پروژه از مقابل دانشگاه آزاد قزوین آغاز و با عبور از روستاهای  باراجین، میزوج، ورتوان و موشقین به سمت رودخانه شاهرود رفته و پس از عبور از روی آن وارد دره هیر و ویار می شود.

قزوینیان افزود: این پروژه در مرز استان گیلان پس از عبور از تونل دو کیلومتری وارد دره منتهی به سه راهی گرمابدشت شده و به موازات رودخانه پلرود از بخش زیادس عبور کرده و پس از طول لات به صورت کنارگذر از غرب رحیم آباد می گذرد و به ورودی کلاچای از سمت غرب ختم می شود.

قزوینیان عنوان کرد: احداث قطعه دوم از مسیر قزوین – کلاچای به طول ۲۶ کیلومتر در حال انجام عملیات خاکبرداری، خاکریزی و روسازی است.

مدیر ساخت و توسعه راههای استان قزوین بیان کرد: در طول مسیر پروژه قزوین – الموت – کلاچای در استان قزوین یک دستگاه تونل بزرگ، دو دستگاه تونل کوچک، ۳ دستگاه پل بزرگ و چندین دستگاه پل کوچک وجو دارد.

وی افزود: همچینین این پروژه دارای  ۲ پل با شرایط خاص، ۵۶ پل آبرو و بیش از ۶ هزار متر دیوار حائل است.

این مقام مسئول با اشاره به تجهیز کارگاه قطعه دوم از مسیر توسط پیمانکار گفت: با توجه به تزریق اعتبار در حال حاضر می توان عملیات را تسریع بخشید تا در ادامه کار را در قطعه اول نیز آغاز کنیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =