ایران مقتدرتر از هر زمان دیگر مقابل اسرائیل ایستاده است

قم - جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه ایران مقتدرتر از هر زمان دیگر مقابل اسرائیل ایستاده است، گفت: مقاومت فلسطینی‌ها و حزب الله از فرهنگ انقلاب نشأت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسماعیل قاآنی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه قم که در پایان راهپیمایی روز جهانی قدس در مصلی قدس قم ایراد شد، با اشاره به اینکه تصرف فلسطین به عنوان خنجری در پهلوی جهان اسلام بود، گفت: شکل گیری این رژیم از زمان برنامه‌ریزی دارای دو معنا داشت که یکی از آن مقابله استکبار و استبداد جهان غرب در مقابل اسلام بود.

وی ادامه داد: عثمانی غرب بعد از فروپاشی به دنبال آن بود که نگذارد در جهان اسلام همگرایی ایجاد شود و بر این اساس غرب و برخی توسعه طلبان صهیونیزم به این فکر افتادند سرزمینی برای خود ایجاد کنند.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به تلاش صد ساله غرب و صهیونیست و انگلیس برای ایجاد و تثبیت اسراییل ادامه داد: در آن زمان انگلیسی‌ها قیمومیت فلسطین را در دست داشتند و به این فکر افتادند تا در وسط سرزمین‌های اسلامی و در نقطه حساسی که نقطه اتصال سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا بود کشور اسرائیل را تأسیس کنند.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای برنامه‌ریزی استکبار برای ایجاد اسرائیل جمعیت یهودیان فلسطین ۸ درصد بود، ادامه داد: این در حالی بود که با گذشت ۳۰ سال و در حالی که استکبار در حال ایجاد زیرساخت‌ها برای تشکیل کشور غاصب اشغالگر قدس بود جمعیت یهودیان به ۳۰ درصد رسید.

سردار قاآنی با اشاره به خرید زمین از مسلمانان و نقش افراد به ظاهر مسلمان همچون سید ضیا در خرید زمین از فلسطینیان، گفت: زمین‌ها خریداری شده توسط یهودیان آمریکایی و غربی‌ها با یهودیان واگذار می‌شد و در نهایت فلسطینی‌ها را بیرون و یهودیان را از جاهای مختلف به این نقطه می‌آوردند.

استفاده اسرائیل از سست عنصری و غفلت اعراب برای توسعه طلبی

وی در ادامه به تصویب قطعنامه و حمایت آمریکا و انگلیس و غرب در شکل گیری رژیم اشغالگر قدس اشاره و ابراز داشت: اسرائیلی‌ها بعد از شکل گیری رفته رفته با بیرون راندن فلسطینیان و با جنگ ۱۹۴۸ توانستند ۷۷ درصد سرزمین‌های فلسطین را اشغال کنند.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران مهمترین اقدامات رژیم اشغالگر قدس بعد از شکل گیری را ترور و تغییر ترکیب جمعیتی عنوان و تأکید کرد: اسرائیلی‌ها در طول تاریخ جنایات فراوانی را رقم زدند و در این زمان از سست عنصری و غفلت اعراب استفاده و به توسعه طلبی پرداختند.

وی به جنگ اعراب علیه اسرائیل اشاره و گفت: در آن زمان برخی کشورهای عربی همچون سوریه، اردن و مصر برای مقابله با اسرائیل جنگی را طرح ریزی کردند که به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب قسمتی از این کشورها مانند صحرای سینا، بلندی‌های جولان و کرانه باختری اردن به تصرف رژیم اشغالگر قدس درآمد.

سردار قاآنی با اشاره به تجاوز اسرائیل به جنوب لبنان افزود: این رژیم اشغالگر بعد از جنگ اعراب در راستای توسعه طلبی به جنوب لبنان حمله و بر اساس آماری که داده شده در آن زمان ۳ هزار نفر را به قتل رساند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دوره شکل گیری رژیم صهیونیستی را می‌توان به دو دوره قبل از انقلاب ایران و بعد از انقلاب تقسیم کرد عنوان کرد: امام خمینی(ره) در همان روزهای اول انقلاب حمایت از فلسطین را اعلام و روز جهانی قدس را پایه‌گذاری کردند.

مقاومت فلسطینی‌ها از فرهنگ انقلاب ایران نشأت گرفته است

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به حمایت همه جانبه ملت ایران از مردم فلسطین و عمق درک آنها از روز جهانی قدس به تغییر نوع مبارزات مردم فلسطین علیه رژیم اشغالگر قدس هم اشاره و گفت: نسل‌های قبل مردم فلسطین همواره در مبارزات خود امتیازاتی را به اسرائیل می‌دادند اما بعد از انقلاب و شکل گیری مکتب انقلاب بخصوص فرهنگ نهفته در جنگ ایران علیه صدام نوع مبارزات فلسطینی‌ها هم برگرفته از همین فرهنگ شد که مقابله و ایستادگی جانانه‌ای را مقابل رژیم اشغالگر قدس رقم زده است.

وی با تأکید بر اینکه فلسطینی‌ها با استفاده از فرهنگ انقلاب قدم به قدم پیش می‌روند و در سال‌های اخیر رژیم اشغالگر قدس در تمامی تجاوزات خود ناکام مانده است.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به جنگ ۳۳ روزه با لبنان و ۲۲ روزه اسرائیل در غزه اشاره و گفت: رژیم اشغالگر قدس در تمامی جنگ‌های اخیر شکست خورده و حتی نتوانست در جنگ غزه منطقه‌ای را که چند سالی است در محاصره قرار دارد تصرف کند که این نشان دهنده اوج مقاومت فلسطینی‌ها و حزب الله علیه این رژیم است که از فرهنگ انقلاب نشأت گرفته است.

سردار قاآنی افزود: اجداد فلسطینیان سال‌ها با اسرائیل جنگیدند و هر دفعه دست آوردی نداشتند اما نسل امروز فلسطین با الهام از انقلاب می‌جنگد و چیزی را هم از دست نمی‌دهد.

ترس رژیم اشغالگر قدس نسبت به آینده

وی همچنین با اشاره به ترس رژیم اشغالگر قدس نسبت به آینده کشورشان ادامه داد: امروز در مراکز مطالعاتی اسرائیل صحبت از کیان این رژیم و آینده آن است و این در حالی است که مهاجرت به سمت سرزمین‌های اشغالی کاهش یافته و مهاجران قدیم به مهاجران جدید توصیه می‌کنند که خانه‌های خود را در کشورهایشان نفروشند شاید زمانی برسد که نیاز به بازگشت به کشورهایشان باشد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه امروز ایران مقتدرتر از هر زمان دیگر مقابل آمریکا و رژیم اشغالگر قدس ایستاده است، افزود: تأسیس داعش و گروه‌های تکفیری در راستای توسعه طلبی غرب و حمایت از اسرائیل بود که ایران شجاعانه در مقابل آن ایستاد.

کد خبر 4315427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =