درس خواندن زیاد قدرت ذهن را کاهش می دهد !

دانشمندان با انجام تحقیقی دریافتند: درس خواندن زیاد سرعت کاهش قدرت ذهن را افزایش می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت کنندگان در این تحقیق که همگی بالای 70 سال سن داشتند، چهار مرتبه بین سال های 1993 تا 2000 تحت آزمایش قرار گرفتند و توانایی آنها در یادآوری 10 لغت معمولی پس از قرائت با صدای بلند برای آنها ارزیابی شد.

آن دسته از افرادی که از تحصیلات بالاتری برخوردار بودند، توانایی کمتری در یادآوری فهرست واژگان داشتند.

به گفته "الین گریمینز" سرپرست این تحقیق از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، افراد تحصیل کرده در مقایسه با هم سن و سالان خود که از تحصیلات کمتری برخوردارند، نقطه آغاز برتری در حافظه لغات دارند از اینرو ممکن است در ابتدا لغات کلی تری را به یاد آورند. هرچه قدر تحصیل کرده تر باشید آشنایی بیشتری با لغات دارید. اما هرچه قدر بیشتر بدانید به همان میزان نیز بیشتر از دست می دهید.

دلیل شدت یافتن نقص مغزی در افراد تحصیل کرده در ناتوایی آنها در استفاده از فوت و فن حافظه برای یادآوری عنوان شده است. این استراتژی در زمان های خاصی به کمک افراد می آید و آنها را در یادآوری واژگان یاری می سازد اما هرچه سن بالاتر می رود مغز این افراد مغلوب تر شده و در طولانی مدت قادر به استفاده از این فنون نیستند.

بنا بر گزارش لایوساینس، از آنجا که در این تحقیق افراد در کل طول عمرشان تحت کنترل قرار نگرفتند ممکن است عوامل ناشناخته دیگری در بروز این مشکل نقش داشته باشد.

ارتباط بین تحصیلات بالاتر و اختلال حافظه مغایر با رابطه مفروض بین تحصیلات بیشتر و گسترش زوال عقلی است.

کد خبر 433944

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =