بازنگری شاخص‌های واگذاری امور بیمه‌گری به بخش خصوصی

معاون سازمان بیمه سلامت گفت:امسال برای ارائه خدمات وسیع‌تر به بیمه‌شدگان به توانمندسازی دفاتر پیشخوان و بازنگری شاخص‌های واگذاری پرداختیم تا مردم برای ارائه خدمات بامشکلات کمتری مواجه شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شاهرخ رامزی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت در جلسه با مسئولان دفاتر پیشخوان بیان کرد: در راستای بحث واگذاری امور تصدی‌گری و توسعه مشارکت‌های مردمی در روند فعالیت‌های سازمان بیمه سلامت، حدود هزار و ۲۹۹ دفتر پیشخوان در سرتا سر کشور در حوزه بیمه‌گری با سازمان بیمه سلامت همکاری می‌کنند که عمده شاخص‌های سازمان در انتخاب این دفاتر بیمه‌گری، براساس بیمه‌شدگان هر استان بوده است.

 وی با اشاره به اینکه براساس سرانه جمعیتی به ازای ۲۰ تا ۴۰ هزار نفر یک دفتر پیشخوان در سطح کشور جهت ارائه خدمات بیمه‌گری به بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت به کار گرفته شده‌اند، افزود: امسال براساس دستورات و فرامین مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در راستای افزایش تعاملات، توجه به نیازها و توانمندسازی دفاتر پیشخوان اقدامات مختلفی انجام شده است.

 رامزی ادامه داد: حدود ۳۷ هزار و ۳۴۴ نفرساعت آموزش برای دفاتر پیشخوان در سرتاسر کشور توسط سازمان برگزار شد. از مجموع دفاتر پیشخوان، هزارو ۲۲۳ دفتر در این دوره آموزشی شرکت کردند که مجموعا ۲ هزارو ۳۴۴ نفر را شامل می‌شوند. در پایان این دوره آموزشی آزمونی برگزار شد که تنها ۷ نفر در این آزمون موفق نشدند که مجددا برای این گروه دوره آموزشی تکمیلی برگزار خواهد شد تا در نهایت رضایت مردم در دریافت خدمات از این دفاتر را شاهد باشیم.

 معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران به دیگر اقدامات در حوزه توسعه توانمندسازی دفاتر پیشخوان اشاره کرد و گفت: روش اجرایی سازمان در حوزه واگذاری امور به دفاتر پیشخوان بازنگری و به استان‌ها ابلاغ شد. همچنین آیین نامه رسیدگی به تخلفات دفاتر پیشخوان در دست بازنگری است که به زودی ابلاغ خواهد شد. دستورالعمل نحوه پرداخت حسن انجام کار به نمایندگی‌ها در دستور کار است که تا پایان مهر ماه به همه استان‌ها و دفاتر پیشخوان ابلاغ خواهد شد.

 رامزی گفت: یکی از معضلات و مشکلاتی که عمده همکاران دفاتر پیشخوان عمدتا پیگیر هستند، نرخ حق‌الزحمه‌ای است که بابت خدمات باید به آنها پرداخت شود. در این خصوص مکاتبات لازم با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام شده است و جلسات مختلفی در خصوص نرخ گذاری خدمات برگزار شده است که در حال تکمیل آن هستیم. همچنین یک کتاب راهنما برای دفاتر پیشخوان در دست تنظیم است که مراحل ویرایش نهایی ان در دست اقدام است.

 معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران با تایکد بر اینکه تمام این اقدامات در راستای برنامه عملیاتی و تاکید مدیرعامل سازمان است تا حوزه پشتیبانی سازمان بتواند اقدامات مناسبی در راستای توسعه تعاملات فی مابین سازمان و دفاتر پیشخوان به عنوان شرکای کاری انجام دهد، افزود: در ۶ ماهه اول سال ۹۷ حدود ۸۰ بار از حوزه امور اداری بازدیدهایی از دفاتر پیشخوان سطح کشور انجام شده است و گزارش مربوطه به مسئولین ارائه شده است.

کد خبر 4412459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =