نخستین اردوی جهادی گروه سلامت خرمشهر در روستای رحمانیه کعبی

خرمشهر- در قالب اردوی جهادی یک روزه با مشارکت تیمی متشکل از ۱۰۰ نفر از مجموعه بهداشت و درمان علوم پزشکی آبادان و خرمشهر خدمات درمانی و عمرانی به روستای رحمانیه کعبی خرمشهر ارائه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، از صبح امروز نخستین اردوی جهادی گروه سلامت در خرمشهر در روستای رحمانیه کعبی با استقبال روستاییان برگزار شد .

ارائه خدمات درمانی، مشاوره های پزشکی و تغذیه و اقدامات عمرانی از جمله فعالیت های انجام شده توسط تبم پزشکی و بهورزان اعزام شده به منطقه بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر در حاشیه برگزاری این اردوی جهادی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این اردوی جهادی با همکاری دانشکده علوم پزشکی آبادان، شبکه بهداشت و درمان خرمشهر و گروه جهادی حضرت ابوالفضل العباس دانشکده علوم پزشکی ابادان برگزار شد.

فرشید بهشتی افزود: این اردوی جهادی در روستاهای محروم دومین اردوی جهادی دانشکده علوم پزشکی آبادان است که بعد از نخستین دوره آن در آبادان این بار و برای نخستین بار در سال جاری در خرمشهر برگزار شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر به تیم اعزامی به روستای رحمانیه کعبی اشاره کرد و گفت: این مجموعه اعزامی تقریبا ۱۰۰ نفره است که از از هشت پزشک متخصص، دو پزشک عمومی، کارشناس تغذیه، آموزش سلامت، بهداشت خانواده، کارشناس مامایی داروساز و تکنسین دارویی خدمات انتظامات بسیج، تزریقات، بهورزان روستاهای اطراف و دانشجویان دانشکده علوم پزشکی و فوریت های پزشکی خرمشهر تشکیل شده است.

وی افزود: تخصص های قلب، بیماری های عفونی ، اطفال، زنان ، دندانپزشکی جراح عمومی امروز به معاینه بیماران پرداختند.

بهشتی این نکته را که پیش از اعزام این گروه پزشکی، بیماریابی توسط بهورزان منطقه انجام شده بود را یادآور شد و توضیح داد: این روستاها جمعیتی بالغ بر ۵۰۰۰ نفر که پس از بیماریابی توسط بهورزان، امروز حدود ۳۰۰ نفر ویزیت شدند.

وی به ارائه خدمات عمرانی توسط این گروه جهادی نیز اشاره کرد و از  رنگ آمیزی بخش هایی از  مدرسه روستای رحمانیه کعبی و تامین روشنایی همه کلاس های این مدرسه خبر داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر در پایان از برگزاری یک دوره دیگر از سری اردوی جهادی در روستاهای خرمشهر پیش از پایان امسال خبر داد و اظهار کرد: تا پایان امسال یک اردوی جهادی دیگر در برنامه دانشکده علوم پزشکی در شهرستان خرمشهر وجود دارد.

کد خبر 4491274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =